На Форумі презентуватимуть факсимільну публікацію першодруку поеми "Гайдамаки"

Першодрук поеми

Головні новини за 05 вересняНовини Львова, 5 вересня 2013, 21:16 0

Першу в історії українського книговидання факсимільну публікацію першодруку Шевченкової поеми "Гайдамаки" запрезентує на книжковому форумі видавництво "Критика".

До подарункового видання увійшли три книги : окрім твору класика, ще й нова монографія Григорія Грабовича та розвідка Олеся Федорука.

Факсимільне видання "Гайдамаків" точно відтворює першодрук: стільки ж сторінок, такий же ж розмір та ґатунок паперу і, найважливіше, текст.

Усі прижиттєві книжки Шевченка мали по декілька факсимільних перевидань, і лише "Гайдамаки" досі не мали такого відтворення , хоча це найбільша поема Тараса Григоровича та один з найзнаковіших його творів.

Професор Гарвардського університету Григорій Грабович зібрав у своїй монографії усю критику , опубліковану з часу виходу поеми у світ та по новому осмислює цей твір.

У дослідженні-коментарі Олесь Федорук переглянув та узагальнив друковані й архівні джерела, пов’язані з історією написання, виходу в світ і поширення поеми.

бірник,який побачив світ зусиллями Інституту Критики й Інституту джерелознавства НТША та за підтримки Наукового товариства ім. Шевченка в Америці, цьогоріч позмагається за звання найкращої книги форуму видавців.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук