Напівзруйнований пам’ятник будьонівцям на Львівщині демонтують

Демонтаж триватиме протягом двох місяців

Напівзруйнований пам’ятник будьонівцям на Львівщині демонтують
фото ZAXID.NET
Аварійний пам'ятник будьонівцям у Буському районі демонтують за два місяці

На пагорбі над автодорогою «Львів – Київ» у Буському районі Львівщини у вівторок, 16 травня, розпочали демонтаж радянського монументу бійцям першої кінної армії Семена Будьоного. Про це ZAXID.NET повідомив голова Кутівської сільської ради Ігор Карпій.

За його словами, у квітні Кутівська сільрада прийняла пам’ятник, який до того був нічийним, на свій баланс та підтримала рішення про його демонтаж. Раніше, у квітні 2017 року, комісія з надзвичайних ситуацій Буської райдержадміністрації визнала цей пам’ятник аварійним і рекомендувала його демонтувати.

«Це залишки монумента, а не монумент. Є висновок експерта, що цей об’єкт може створити аварійну ситуацію. Лишилася лише арматура, вона іржава. Ми хочемо провести демонтаж, щоб у підлітків не було спокуси на нього залазити», - зазначив Ігор Карпій.

Він додав, що пам’ятник необхідно демонтувати на вимогу закону «Про декомунізацію».

Поблизу Олеська на Львівщині демонтують пам’ятника будьонівцям

Роботи з демонтажу замовили у компанії «ЮеМСі Холдинг», яка має виконати їх упродовж двох місяців за понад 18 тис. грн.

Зазначимо, цей пам’ятник був споруджений у 1975 році неподалік селища Олесько до 55-річчя від створення кінної армії Семена Будьоного, яка постійно супроводжувала партію більшовиків, беручи участь в усіх її кривавих акціях: червоному терорі, пограбуванні «ворожих класів», продрозверстці на селі. Скульптурна композиція монумента містила двох воїнів-будьонівців на конях, які зображені в русі.

Ще у 2015 році місцеві мешканці здерли частину мідної обшивки монументу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук