На посаду директора музею «Бойківщина» у Самборі оголосять новий конкурс
У вівторок, 27 вересня, під час сесії Львівської обласної ради депутати не підтримали призначення новою директоркою історико-краєзнавчого музею «Бойківщина» Роксолану Данчин, яку напередодні рекомендувала конкурсна комісія. За це рішення проголосували тільки 25 депутатів (за необхідних 43 голоси), відтак для призначення директора оголосять новий конкурс.
На останньому конкурсі на посаду претендували дві кандидатури: Роксолана Данчин, яка очолювала музей останні 15 років, та Людмила Бублик, яка була секретарем Посольства України в Польщі, у 2013-2016 роках опікувалася музейним комплексом «Рідна хата» Патріарха Йосипа Сліпого. Обидві кандидатки запропонували стратегію на 5 років.
9 вересня Старосамбірська районна рада у відкритому зверненні закликала конкурсну комісію «не розглядати кандидатуру Роксолани Данчин, оскільки «музей за час її роботи став місцем, де поширювали компрометуючу інформацію на адресу бойків».
Конкурсна комісія, до складу якої увійшли 9 людей, рекомендувала призначити директоркою Роксолану Данчин, це рішення здивувало багатьох людей у музейному середовищі. Зокрема тому, що дві кандидатки презентували дуже різні концепції розвитку музею.
14 вересня Роксолана Данчин та Людмила Бублик презентували свої концепції у приміщенні Львівської обласної ради. Наводимо кілька цитат з презентації.
«Я пропоную налагодити співпрацю з музеями Бойківщини у Торонто, аби їхні колекції могли приїхати до нас; зробити музей доступним для відвідувачів з обмеженими можливостями, розробити написи для незрячих та запропонувати аудіогід, відкрити тут місце для репетицій бойківських гуртів, зробити творчу резиденцію для митців. Пропоную розробити планшетні ігри у бойківському стилі, зробити веб-сторінку та зареєструвати аккаунти у соціальних мережах, окрім того, ми зможемо долучитися до Європейської ночі музеїв на гідному рівні, оскільки колорит бойків це дозволяє», – зазначила Людмила Бублик.
Також Людмила Бублик пропонувала залучати гроші на розвиток музею з міжнародних фондів.
Водночас, Роксолана Данчин, на прохання комісії говорити більше про стратегію, аніж про історію музею сказала: «Це дуже складний, як то кажуть, процес. Ми будемо продовжувати розвивати те, що назбирали».
Як пояснила ZAXID.NET директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська, у новому конкурсі зможуть взяти участь усі охочі, окрім кандидатки, яку підтримала попередня комісія.
«Після того, як депутати не підтримали її кандидатуру, подаватися вдруге вже нема сенсу», – зазначила Христина Береговська.
Відео презентацій концепцій розвитку музею
За інформацією журналу «Музейний простір», Роксолана Данчин народилася 1945 року. Свого часу працювала на Львівській фабриці верхнього трикотажу, але у віці 49 років здобула вищу освіту, тому другий її фах – вчитель української мови та літератури. зазначається, що Роксолана Данчин має багато подяк від різних організацій.
Роксолана Данчин очолювала музей останні 15 років
Людмили Бублик, народилася 1971 року, доктор філософії Українського Вільного Університету в Мюнхені, захистила наукову роботу на тему «Збереження національної самосвідомості українців у Німеччині та Польщі, 1990-2010». Має дві вищі освіти, здобуті в Україні, у Львівському національному університеті імені І. Франка, на філологічному факультеті та факультеті післядипломної освіти.
Людмила Бублик запропонувала розробити дитячі ігри для планшетів, де головними героями будуть бойки
Окрім української, вільно володіє чотирма іноземними мовами. Працювала вчителем, викладачем англійської та французької мов, другим секретарем та в.о. прес-секретаря Посольства України в Республіці Польща (відбиралась на основі конкурсу). Під час роботи в Посольстві у Варшаві, була ініціатором та організатором першої української недільної школи у Варшаві, ініціювала та провела велику кількість польсько-українських культурних заходів.
2015-го року Людмила Бублик допомогла музею «Бойківщина» здобути унікальну колекцію зі 107 оригінальних творів української мисткині Емми Андієвської, що проживає в Німеччині, була куратором першої виставки цієї колекції. У 2013-2016 рр. вона опікувалася музейним комплексом «Рідна хата» Патріарха Йосипа Сліпого у його рідному селі Заздрість, була організатором багатьох міжнародних конференцій та культурних заходів як в Україні, так і за її межами – метою яких була популяризація української культури.