Недоумків треба карати

Суспільство26 серпня 2011294934

Спостерігаючи за розвитком скандалу навколо вже екс-керівника міського управління освіти Володимира Огури, мене не полишає відчуття недомовленості.

З одного боку, є офіційна відповідь з університету, що Огура там ніколи не вчився і не отримував диплому. Це ж підтверджують висновки офіційної комісії, створеної за розпорядженням міського голови, що проводила службове розслідування. За словами заступника мера Василя Косіва, всі матеріали перевірки уже передали до міліції. У свою чергу, депутати міськради від «Свободи» ще раніше звернулися з цього ж приводу у прокуратуру.

Іншими словами, звільнення з посади – це ще квіточки. Володимир Огура має усі шанси бути покараним не лише в адміністративному сенсі. І те, що, за його ж словами, він «сам дипломів не малює», мало що значить - згідно зі ст. 358 КК України використання завідомо підробленого документа «карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років».

З іншого ж боку, мер Андрій Садовий, який звільнив Огуру ще напередодні, не дочікуючись остаточних висновків створеної ним же (мером) комісії, заявляє, що Огура сам написав заяву на звільнення, а звільнення відбулося «за згодою сторін». Тим самим, очевидно, рятуючи екс-керівника міського управління освіти від неминучого звільнення «за статтею».

Втім, якщо правоохоронці тим чи іншим чином таки доведуть до кінця цю справу, запис «за власним бажанням» у трудовій книжці навряд чи здаватиметься Огурі таким уже кмітливим кроком. Натомість міська влада в особі Андрія Садового наражається на звинувачення, як мінімум, у «кумівстві» і свідомому потаканню «своїм».

Підозри у відсутності відповідної освіти публічно висловлювалися чи не з першого дня призначення Володимира Огури на посаду. Про це заявляли освітяни та прозоро натякали чиновники з облдержадміністрації, мотивуючи відсутність погодження на призначення Огури «низьким кваліфікаційним рівнем його освіти». Однак у мерії ігнорували усі звинувачення, аж поки копію фальшивого диплому на прес-конференції не розповсюдили депутати міськради від «Свободи».

В результаті вийшов гучний скандал. Огуру вже ставлять в один ряд з Андрієм Кислинським (якщо хто забув, був такий заступник голови СБУ, який у 2009-му теж попався на фальшивому дипломі). Ширяться вмотивовані підозри, що в міській владі Огура не один такий…

Міська влада уже зробила низку правильних кроків, зокрема, ініціювавши перевірку дипломів усіх своїх працівників – але чому так пізно? Невже не вистачило розуму спокійно, без галасу, перевірити справжність дипломів Огури і звільнити його? Тепер під сумнівом опинилася взагалі вся система добору кадрів міськради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук