Незрячі львів'яни встановили рекорд України

12 годин поспіль незрячі читали твори Шевченка шрифтом Брайля

Головні новини Львова 18.03Софія Трощук, 18 березня 2019, 15:07 353 0

12-годинний марафон із читання Кобзаря. У Львові встановили новий рекорд України. Дванадцять годин поспіль незрячі львів'яни читали вісім томів Кобзаря шрифтом Брайля. Таке досягнення – унікальний випадок для України. За встановленням рекорду пильнували й журналісти.

Владислав Колпаков приєднався до марафону з читання Кобзаря. Він – незрячий, і читав кілька творів Шевченка шрифтом Брайля.

«Я читав поему «Іван Підкова». І читав «Гайдамаки». І ще читав «Думи мої, думи мої». Це трошки менший твір. Шевченка читати завжди цікаво. «Гайдамаків» я пам'ятаю ще зі шкільної програми», – розповідає Владислав.

До марафону приєдналися 36 незрячих львів'ян. Наймолодшій учасниці – 10 років, найстаршій – понад 80. Дату для встановлення рекорду обрали невипадково.

«Цей рік є ювілейним для нашої організації. 80 років, як створений перший осередок товариства незрячих на Львівщині. А в січні було 210 років із Дня народження Луї Брайля – автора шрифту, яким незряча спільнота світу користується і досі», – пояснює голова правління «Львівського товариства сліпих» Любов Кукуруза.

Такий рекорд для України – унікальний.

«Аналогів, спроби такого рекорду в Україні ще не було. І тому всі ми сподіваємося, що організатори справді націлені на рекорд», – каже представник Національного реєстру рекордів у Західній Україні Павло Горішовський.

Зараз, кажуть учасники марафону, часто черпають інформацію з електронних пристроїв – освоїли комп'ютери й телефони. Та все одно шрифт Брайля вчить бути грамотними.

«Яка б сучасна техніка не була, вона все одно систему Брайля ніколи не замінить. Тому що читаючи Брайлем, ми бачимо грамотно написане і самі можемо вчитися грамотно писати. Якщо не знати шрифту Брайля, це все одно, що зрячим людям не знати звичайного шрифту, яким користуються всі інші», – пояснює вчителька історії школи-інтернату для незрячих дітей Надія Онуфрійчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук