Нідерландський суд арештував 100% акцій компанії, яка будує «Турецький потік»

Нідерландський суд арештував 100% акцій компанії, яка будує «Турецький потік»
Суд Амстердама арештував 100% акцій компанії, яка будує «Турецький потік»

Окружний суд Амстердама 23 жовтня арештував 100% акцій компанії South Stream Transport BV. Ця компанія відповідає за будівництво та управління російського трубопроводу «Турецький потік». Саме через нього «Газпром» хоче постачати газ до Європи в обхід України. Про це в п’ятницю, 25 жовтня, на сторінці в Facebook повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«Це було зроблено у зв'язку з розглядом справи про шахрайські дії "Газпрому" при передачі цих акцій компанії "Трансгаз Краснодар" за один день до того, як судові виконавці почали заморозку активів Газпрому в Нідерландах за позовом "Нафтогазу"», – пояснив Юрій Вітренко.

Раніше повідомлялось, що Росія почала заповнювати газом першу гілку «Турецького потоку». Цим газопроводом планують постачати газ до Туреччини.

Водночас друга гілка трубопроводу «Північний потік-2», яка наразі ще будується, буде постачати газ до Південної Європи в обхід газотранспортної системи України.

Нагадаємо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України. Дія контракту про транзит завершується 31 грудня 2019 року, а нового контракту Україна та Росія не уклали.

Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

«Газпром» зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук