Новації закарпатських експертів внесено до програми "Ліси України"
Напрацювання Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства у Закарпатті FORZA щодо сталого розвитку лісового господарства та невиснажливого лісокористування внесено до Державної цільової програми «Ліси України» на 2010-2015 роки. Крім того, за сприяння проекту в Івано-Франківську створено Карпатський регіональний навчальний центр та вперше в Україні на Закарпатті проведено інформаційні зустрічі для лісівників та громад в рамках планування ведення лісового господарства на наступні 10 років. Про це на прес-конференції в Ужгороді повідомила менеджер проекту FORZA Леся Лойко.
Минулий рік став першим роком завершальної фази проекту, яка триватиме до кінця 2010 року. За словами Лесі Лойко, проект цього року розроблятиме спільно з Держкомлісгоспом Стратегію просування наближеного до природи лісівництва у Карпатському регіоні, впроваджуватиме зміни до нормативних документів та активно братиме участь у впровадженні Карпатської конвенції.
Микола Чернявський, координатор компоненту лісового господарства проекту, доцент Національного лісотехнічного університету повідомив про новостворений Карпатський регіональний навчальний центр, який запрацював минулого року і є спеціалізованим центром підготовки та перепідготовки фахівців лісової галузі гірського лісівництва. У навчальній програмі враховано нові підходи ведення лісового господарства, а пройти навчання у новому центрі зможуть більш, ніж 2 тисячі працівників лісогосподарської галузі Карпатського регіону.
Протягом минулого року фахівці проекту також активно займалися інформуванням про кластерний аналіз лісового сектору Карпатського регіону. У результаті вже з’явилась ініціатива зі створення лісового та деревообробного кластеру у Львівській області та зацікавленість у зміцненні бізнес співпраці в Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях. До того ж, студенти Національного лісотехнічного університету починаючи з 2010 року вивчають нову дисципліну "Кластерний підхід та кластерний аналіз у лісовому секторі", що дасть їм можливість оволодіти найсучаснішими знаннями та навичками застосування кластерного підходу як інструменту сталого розвитку.
За словами Наталії Волошиної, координатора компоненту соціального розвитку проекту, у двох селах Рахівського та Хустького районів впроваджуються плани розвитку громади на засадах співпраці лісівників та громад. Зокрема у с. Нижній Бистрий силами громади збудовано 255 м берегоукріплення з місцевого матеріалу (деревини), туристично-рекреаційний пункт, облаштовано навчальний центр шкільного лісництва, встановлено 7 контейнерів для збору пластикових відходів; в громаді Богдана розпочато будівництво дитячого майданчика, проведено навчання з маркування маршрутів та з сільського туризму, проведено екологічну сертифікацію та категоризацію сільських садиб, встановлено 10 контейнерів для пластикових відходів.