Одностороннього відведення військ на Донбасі не буде, — міністр оборони України
Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що для підготовки процесу розведення сил на Донбасі потрібен час і одностороннього відведення Україною не буде. Про це посадовець розповів на Яворівському полігоні, під час міжнародних військових навчаннь «Стрімкий тризуб 2019».
«Україна не буде тільки відводити, це буде розведення і ми будемо контролювати, щоб це було з двох сторін, так, як за домовленістю. Технічні питання щодо цього дуже складні, там є багато над чим працювати, тому поспіхом ніхто це робити не буде. Точно можу сказати, що ніхто не буде робити цього в одностороньому порядку», — розповів міністр.
На екваторі українсько-американських командно-штабних навчань «Rapid Trident-2019» військові продемонстрували свої навики на практиці.
Зокрема, українські та іноземні військові зачищали місто, звільняли заручників та проводили масивний наступ із залученням авіації. Усе це — ще один крок до переходу Збройних сил на стандарти НАТО.
Українські військові блокували населений пункт та вирушили на зачистку будівель. Спецпризначенці потрапили під ворожий вогонь, є поранені. До того ж терористи тримали заручників. Після залучення переговорної групи бойовики підступно порушили тишу. Далі події розвивалися стрімко. Контртерористична операція завершилася знищенням бойовиків та звільнням заручників. Місто взяли під контроль бійці нацгвардії. Поранених евакуюювали вертольотом. А це вже широкомасштабна наступальна операція. Бійці нашої гірсько-штурмової бригади та американці із 101 повітряно-десантної, хитрим маневром ввели противника в оману. За допомогою артилерії ворога скували вогнем.
«Моя група працює із засобами непрямого вогню, а також авіацією яка може працювати на рівні роти з піхотою. Під час цієї демонстрації з нами було троє представників української артилерійської розвідки, які працювали у нашому підрозділі з американцями», — розповідає капітан 101 повітряно-десантної дивізії США Стефан Дорсо.
Розвідку берегової лінії провів десантований підрозділ з повітряним прикриттям МІ-8. Далі відбулося форсування водойми та перекидання основних сил для створення плацдарму. Усе – під пильним оком аеророзвідки.
«Якщо б це було в умовах бойових дій, ці дані збиралися б для нашого підрозділу, оброблялися і доповідались вищим інстанціям», — каже боєць 10 гірсько-штурмової бригади «Студент».
«Rapid Trident» цьогоріч це максимальна взаємодія між підрозділами 14 країн. Головна мета — підготувати українську армію до повного переходу на Західну військову доктрину.
Ви могли спостерігати сьогодні, що штаб керівництва навчання, штаб дивізії спілкується однією мовою — англійською, також єдиний алгоритм планування бойових дій, відпрацювання єдиних документів за стандартами НАТО», — пояснює співкерівник навчань від України Олександр Жакун.
«Rapid Trident-2019» триватиме ще тиждень. Загалом цьогоріч у міжнародних навчаннях бере участь рекордна кількість військових з України та з держав альянсу — майже чотири тисячі.