Онищенко радитиметься з юристами щодо ресторану на пр. Свободи

15 листопада 201219190
Онищенко радитиметься з юристами щодо ресторану на пр. Свободи
фото ZAXID.NET
Павільйон на місці літнього майданчика

У Львові на проспекті Свободи, 16-18 під виглядом літнього майданчика встановити павільйон вздовж єдиного збереженого фрагменту середньовічного міського оборонного муру XIV століття та колегії і костелу Єзуїтів, які внесені до спадщини ЮНЕСКО.

Про це сьогодні, 15 листопада, під час брифінгу розповіла начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

«Вся ця територія забудована, хоча це повинен бути літній майданчик. Тепер власники мають намір засклити і зробити з літнього майданчика павільйон. Вже зараз покривають дах панелями. Управління двічі дало негативні висновки і написало, що на цій території може бути реалізовано тільки літній майданчик відкритого типу з парасольками чи маркізами, щоб не закривати вид на церкву і оборонну стіну міста. Незважаючи на це, обласне управління надало своє погодження, також було погоджено Міністерством культури», - розповіла Лілія Онищенко. Вона зазначила, що у ресторану є дозвіл на літній майданчик, але те, що хочуть зробити, – це вже влаштування павільйону. Лілія Онищенко розповіла, що радитиметься із юристами, які будуть подальші кроки міського управління.

«Люди вклали кошти і хочуть, щоб це працювало зимою. Я не бачу різниці, коли влітку тут сидить багато людей, то чому взимку вони тут не можуть сидіти? Якщо тут буде скло, а літом висять штори, то я теж не бачу між цим різниці», - розповів начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк. За його словами, погодження обласного управління було ще у 2011 році згідно із тим, що подало міське управління.

«Ми пройшли всі можливі інстанції і маємо всі дозволи. Тут не відбувається реконструкція», - розповів адміністратор ресторану «Вежа крамарів» (ТОВ «Княжий келих») Андрій Кінзельський. Однак він не зміг пояснити, на що саме є погоджені дозволи: на павільйон чи літній майданчик.

Нагадаємо, як зазначила Лілія Онищенко, павільйон встановлюють власники ресторану «Княжий келих», котрі не отримали погодження проекту від управління охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Довідка:

Храм святих апостолів Петра й Павла — костел ордену Єзуїтів на вулиці Театральній, споруджений у 1610–1630 рр. архітектором єзуїтського ордену Джакомо Бріано. Це — перша пам'ятка барочної архітектури у Львові.

Фрагмент Високого муру зберігся на проспекті Свободи, що до нього прибудовано реконструйовану вежу крамарів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук