Основними проблемами НАТО вважає анексію Криму РФ і бойовиків «Ісламської держави»

СвітРоман Ганкевич, 10 вересня 201511290
Основними проблемами НАТО вважає анексію Криму РФ і бойовиків «Ісламської держави»
фото НАТО
Головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав

Анексія Росією Криму, події на Донбасі і боротьба з «Ісламською державою» стали причинами докорінної перебудови військового потенціалу НАТО. Про це у середу ввечері, 9 вересня, заявив виступаючи в Брейгелівському інституті в Брюсселі, верховний головнокомандувач Об'єднаними збройними силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, російський авантюризм і загрозливий з півдня екстремізм прагнуть використовувати проломи між країнами НАТО та міжнародними організаціями. «Ми повинні закрити ці проломи», - заявив Брідлав.

За словами командувача, в останні десятиліття, будуючи партнерські відносини з Росією, НАТО не приділяло уваги захистові проти можливої загрози з боку Росії, зосередилося на військових засобах для розгортання в Афганістані, де проводилася наймасштабніша в історії альянсу операція.

Тепер, за його словами, головним завданням стало зміцнення бойової готовності та здатності швидкого реагування.

Відповіддю на дії Росії на сході і наступ ісламського екстремізму на півдні генерал Брідлав назвав зміцнення Сил реагування НАТО - вони створені для негайної відповіді в рамках колективної оборони, однак за часів партнерства з Росією їм не надавалося важливого значення. Цього року році ситуація змінилася, і в рамках Сил реагування створена ще більш оперативна структура - Спільні сили особливо високої готовності.

Серед інших заходів він назвав посилення обміну розвідінформацією по Росії між країнами НАТО та створення власної багатонаціональної розвідки альянсу.

Брідлав зазначив, що на майбутньому саміті НАТО, який відбудеться у 2016 році у Варшаві, лідери країн підсумують адаптацію альянсу до змінених «після Криму» умов в галузі безпеки і затвердять стратегію НАТО в новій обстановці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук