Парламент прийняв за основу законопроект про Вищу раду правосуддя

СуспільствоАндрій Стець, 3 листопада 20161610
Парламент прийняв за основу законопроект про Вищу раду правосуддя
Реорганізація Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя передбачена змінами до Конституції України

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про Вищу раду правосуддя. За відповідний законопроект №5180 проголосували 232 депутата ВР, пише «РБК-Україна».

Зокрема, Вищу раду правосуддя пропонується наділити повноваженнями звільняти суддів, вносити президенту подання про їх призначення, приймати рішення про порушення суддею або прокурором вимог щодо несумісності, залучати їх до дисциплінарної відповідальності.

Також раду пропонується уповноважити позбавляти недоторканності суддів, підозрюваних в кримінальних злочинах.

Згідно проекту, Вища рада правосуддя також буде вирішувати питання переведення суддів, їх відряджень, а також затверджувати їх кількість в судах.

Крім того, раду передбачається уповноважити призначати і звільняти голову Державної судової адміністрації та його заступників.

Пропонується встановити, що Вища рада правосуддя складається з 21 члена, з яких 10 - вибирає з'їзд суддів, по 2 - призначає президент, Верховна Рада, з'їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів і з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. При цьому голова Верховного суду України входить до складу ради за посадою. Згідно із законопроектом, рішення ради можуть бути оскаржені тільки в Верховному суді. З 1 січня 2017 року пропонується встановити винагороду членам ради в розмірі посадового окладу суддів Верховного суду з коефіцієнтом 1,5.

Зазначимо, що реорганізація Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя передбачена змінами до Конституції України в частині правосуддя.

Нагадаємо, в Україні 30 вересня вступила в силу судова реформа. Відповідні зміни до Конституції України в частині правосуддя Верховна Рада підтримала в другому читанні 2 червня 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук