Під час ремонту церкви на Львівщині знайшли сакральні речі XVIII–XIX ст.

Церква святого Миколая УГКЦ у Радехові, де знайшли сакральні речі

У Радехові під час ремонту даху у церкві святого Миколая УГКЦ знайшли сакральні речі, які датують XVIII – XIX ст. Як повідомляє 5 жовтня «Радіо Свобода», у церкві знайшли три дерев’яні скульптури та монстранцію (посудина для зберігання Святих тайн).

Майстри ремонтували піддашшя над хорами у церкві і шматок дерев’яної стелі обвалився. Там робочі знайшли дерев’яні скульптури, фігуру розп’яття Ісуса Христа та монстранцію.

Парох церкви Святого Миколая отець Володимир Царик припускає, що одна скульптура святого Миколая, а інша, можливо, святого Івана Золотоустого. Він припускає, що ці фігури були всередині храму, а розп’яття могло стояти зовні.

Фото Галини Терещук («Радіо Свобода»)

«У нашій церкві присутній і східний, і західний стилі, використовували і монстранцію. Можливо, коли наступали російські війська у роки Першої світової війни і щоби врятувати ці предмети, хтось забрав, щоб не пошкодили. А може є інші причини. У час ліквідації УГКЦ передусім ховали книги, де згадувався Вселенський архієрей, або ж заклеювали слова чи виривали сторінки, де було поминання Святішого Вселенського архієрея. Могла радянська влада негативно ставитись до святих фігур, інших речей, які не мали відношення до Східної церкви», – сказав отець Володимир Царик.

Митець Лев Скоп вважає, що дерев’яні скульптури, які знайшли у Радехові, належать до другої половини XVIII – початку ХІХ століття.

Нагадаємо, що церкву святого Миколая у Радехові збудували у 1918 році на місці старої церкви XVIII ст., яка згоріла у 1915 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук