Під дачею Зеленського влаштували акцію на підтримку Сергія Стерненка
Кілька сотень учасників протесту вимагали звільнення Сергія Стерненка та інших політв'язнів
У понеділок, 8 березня, активісти під державною дачею, на якій проживає президент Володимир Зеленський, влаштували акцію на підтримку засудженого Сергія Стерненка та решти політв'язнів. Про це повідомляє LB.ua.
Організаторами виступили активісти, що підтримують Стерненка та підозрюваного у причетності до вбивства Павла Шеремета Андрія Антоненка.
Перед прибуттям активістів на місце проведення акції прибули автобуси з поліцейськими і вантажівки із бійцями Нацгвардії для охорони правопорядку.
Кілька сотень учасників протесту приїхали на місце колонами, зібравшись біля станції метро «Видубичі» в Києві. Вони скандували «Стерненку волю, Ріфмастеру волю», «Аваков – чорт» і палили піротехніку.
«І хоч Зеленський і його оточення самі визнають, що наша судова система довела свою непридатність, але вони не роблять нічого, щоб ця репресивна машина припинила відмазувати злочинців та відправляти невинуватих людей у в’язницю. 8 березня ми їдемо нагадати про це президенту до нього на державну дачу. Бо справедливість Стерненку – справедливість усім», – зазначили активісти.
Нагадаємо, що 23 лютого Приморський районний суд Одеси засудив Сергія Стерненка до 7 років та 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста визнали винним у «викраденні Сергія Щербича з метою заволодіння його майном».
Щербич був членом проросійської партії «Родіна», лідер якої Ігор Марков з 2014 року перебуває за межами України та періодично з'являється на російському телебаченні.
Пізніше Щербич приєднався до політсили мера Одеси Геннадія Труханова «Довіряй справам» й донедавна значився як помічник депутата Верховної Ради попереднього скликання від групи «Відродження» Олександра Пресмана. Щербичу також часто приписують організацію «тітушок» для Антимайдану.
Хоча Сергій Щербич звернувся до поліції одразу й на наступний день, за даними справи, впізнав серед нападників Стерненка та Демчука, однак лише через п'ять місяців їх публічно назвали фігурантами справи, а у Сергія Стерненка пройшов обшук, який виявив стартовий пістолет.
З 2016 року справу розглядав суд, але самий розгляд проходив дуже повільно – через постійні неявки Шербича. За цей час минув строк давності за статтею обвинувачення про викрадення – 5 років минули у 2020-му.
Обтяжувальною обставиною для продовження розгляду справи, на думку суду, стало те, що напад на потерпілого був пов'язаний з його «службовим та громадським обов'язком« (адже мова йшла про депутатський мандат) та негативне ставлення Стерненка до ідеології і партійності Щербича.
Адвокати говорили, що справу розглядали у неналежному суді і що в ньому є грубі порушення на кшталт того, що потерпілий в один і той же час перебував на лікуванні та на слідчій дії, або ж обшук у квартирі Стерненка без адвоката.
Сам Стерненко вважає справу політично вмотивованою. Захист Стерненка наполягає на тому, що при розгляді справи проти активіста допустили низку порушень, а також враховували докази, які закон забороняє брати до уваги (зокрема щодо пістолету).
Після оголошення вироку Стерненко заявив, що Зеленський раніше пропонував йому обійняти держпосаду. У суді активісту передали мобільний телефон і сказали, що на іншому кінці – президент. Стерненко взяв трубку і «подякував за вирок у своїй справі», після чого додав, що «Володимиру Зеленському, не як президенту а як людині, можна сказати, що він чмо».