Підприємці вимагають звільнити з ізолятора екс-директора «Львівелектротрансу»
З такою вимогою вони пікетували обласну прокуратуру
Комітет підприємців Львівщини (КПЛ) влаштував сьогодні, 22 березня, пікет прокуратури Львівщини, вимагаючи звільнити їхнього колегу – колишнього керівника ЛМКП «Львівелектротранс» Андрія Федоренка.
Екс-керівник «Львівелектротрансу» Андрій Федоренко зараз перебуває під вартою у слідчому ізоляторі за рішенням Галицького районного суду. Його звинувачують у завданій шкоді міському бюджету – 2 млн 249 тис. грн. Йдеться про закупівлю для Львова вживаних німецьких трамваїв, які придбали начебто за завищеною ціною.
«8 років тривало слідство, Андрій Федоренко з’являвся на всі допити, не чинив перешкод, не становив загрози чи намагався втекти, однак на дев’ятий рік його запроторили в СІЗО», – обурювалися учасники пікету.
Також підприємці не погоджуються з розміром застави, яку призначив суд, – 6,8 млн грн. «До прикладу, «діамантовий прокурор» Корнієць отримав заставу в розмірі 3,2 млн грн, «регіонал» Єфремов – 61 тис. грн, сепаратиста Шевцова взагалі відпустили. Федоренко, виявляється, найнебезпечніший. І його потрібно згноїти в СІЗО. Ось ця звичка як жила, так і живе в цих синіх мундирів. Ніякі революції, люстрації на це не впливають», – наголосив керівник КПЛ Андрій Гринчук.
«Ці сині мундири – то є ті самі тітушки, які нас вбивали в Маріїнському на Інститутській. Ті самі тітушки, тільки не в адіках-треніках, а в мундирах з тризубами на петлицях. Нічого не змінилося, ми вимагаємо змін. Ми вимагаємо, щоб Андрія Федоренка випустили із СІЗО», – додав голова КПЛ.
Пікетувальників врешті-решт запросили до громадської приймальні прокуратури. Розмовляти з ними вийшов начальник відділу Сергій Довжик, який доволі неохоче представився і був невдоволений присутністю представників ЗМІ.
На запитання активістів, чому саме такий запобіжний захід прокуратура вимагала в суду для Андрія Федоренка, представник прокуратури прямої відповіді не надав.
«Зайдіть на сайт прокуратури, там є вичерпна інформація. Я отримав вашу заяву, на тому до побачення», – таку відповідь після нетривалої розмови почули пікетувальники.
Однак згодом голова КПЛ з кількома колегами зустрілись також з нинішнім виконувачем обов’язків прокурора області.
«Ми нічого практично не почули, ні до чого не домовились. Це традиційна прокурорська тема: «ми не знаємо, все згідно з КПК, питайте суд» і так далі. Але ми з допомогою громадської ради, колег домоглися, що до п’ятниці з’ясують, чому саме такого заходу запобіжного вимагала прокуратура і до п’ятниці будемо мати ще одну зустріч», – повідомив Андрій Гринчук.
Учасники пікету нинішній перебіг справи стосовно Андрія Федоренка вважають політичним замовленням.
«Вісім років справа фактично була закрита, було проведено чимало допитів, розслідувань, судових засідань. Справа була закрита і її знову ж таки поновлюють. І це в тій ситуації, коли Андрій ніде не втікає, він завжди говорив: так, я поставляв вживані трамваї. Але німці їх відремонтували, привезли до Львова і вони по сьогодні возять львів’ян. Ну але прокуратура вирішила, що це було порушенням. Тому я не заперечую, що тут є і політична складова цієї справи», – зазначив учасник пікету підприємець та член КПЛ Роман Зафійовський.
Свого колегу підприємці захищатимуть і далі, запевнили учасники пікету.