Польський суд забрав у Варшаві будинок у російських дипломатів

СвітЮлія Поліковська, 28 жовтня 20168560
Будинок у Варшаві, яким російські дипломати у 2012-2015 роках користувалися безоплатно

У четвер, 27 жовтня, Варшавський окружний суд ухвалив рішення, згідно з яким Російська Федерація зобов’язана передати польській стороні нерухомість у Варшаві. Про це повідомило «Польське радіо».

Суд дійшов до висновку, що росіяни не мають права на володіння нерухомістю на вул. Собеського, 100 у Варшаві. За цією адресою розташований багатоповерховий житловий будинок, який з часів ПНР був готелем і резиденцією для російських дипломатів. Право входити на його територію мали тільки уповноважені особи з СРСР, а потім – з Російської Федерації.

Оголошений вирок був виданий в так званому заочному режимі. На його оголошення прийшла тільки представник Генеральної прокуратори державних фінансів, адвокат Сільвія Генріх, яка представляла позивачів – казначейство Польщі і місто Варшаву. Сторона-відповідач має право на вираження протесту упродовж двох тижнів.

«Слід зазначити, що відповідач – Російська Федерація – не дала відповіді на позов, на суді не було нікого з її представників. Твердження позивача охоплюються презумпцією достовірності», – пояснила суддя Дорота Стоковського-Коморовска.

З позиції суду, нерухомість не була переведена СРСР в вічне використання.

«Відповідач за позовом не має ніякого права на володіння цією нерухомістю, протягом 20 років в будинку ніхто не живе, а він перетворився в руїни, хоча його і огороджено та за ним ведеться спостереження», – зазначила суддя.

Також очікується, що 9 листопада суд видасть інший вирок у справі бездоговірного використання росіянами нерухомості за адресою вул. Собеського, 100 у Варшаві. Генеральна прокуратора державних фінансів вимагає більше 7,8 млн злотих відшкодування. Йдеться про бездоговірне використання цієї нерухомості в 2012-2015 роках.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук