Більше половини будинків для літніх людей в Україні нелегальні
В Україні 335 з 538 перевірених пансіонатів для літніх людей відсутні у Реєстрі надавачів соціальних послуг. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад та територій у Facebook за результатами перевірки понад тисячі будинків для людей похилого віку, будинків-інтернатів і центрів для алко- та наркозалежних.
Як повідомляється, станом на 2 лютого фахівцями відомства було перевірено 1205 соціальних об’єкти: будинків для осіб похилого віку, будинків-інтернатів для осіб з інвалідністю, центрів для алко- та наркозалежних. У десятках з них виявлено порушення у реєстраційних документах та дотриманні протипожежних норм.
При цьому 335 з 538 перевірених на даний момент будинків для літніх людей не включені до Реєстру надавачів соціальних послуг.
Як інформував ZAXID.NET, пожежа в незаконному приватному будинку для літніх людей у Харкові сталася 21 січня. У ній загинули 15 людей. Ще один постраждалий помер через кілька днів у лікарні.
Після пожежі директор департаменту соцзахисту населення Харківської облдержадміністрації Юрій Шпарага заявив, що пансіонату «Золотий час» не було в жодному реєстрі і працював без дозвільних документів. А міністр соцполітики Марина Лазебна запевнила, що в усіх областях перевірять законність усіх будинків для літніх людей, а також умови проживання людей у них.
Члени Урядової комісії з розслідування причин виникнення пожежі з 16 жертвами у харківському будинку для літніх людей доручили відповідальним органам продовжити перевірки і доповісти про їх остаточні результати 9 лютого.
Також повідомляється, що Мінсоцполітики разом з Мін’юстом продовжать роботу над спрощенням порядку отримання соціальних послуг та правовим механізмом перевірки суб’єктів господарювання, які їх надають. Результати роботи Урядової комісії та остаточні результати перевірок будуть оприлюднені 19 лютого.