Порошенко поспілкувався з українськими блогерами і розказав про пріоритети розвитку країни
До теми
Президент України Петро Порошенко провів закриту зустріч з українськими блогерами, під час якої розказав про основні реформи і плани розвитку країни. Про деталі зустрічі розповів блогер Віктор Трегубов на своїй сторінці в Facebook.
За словами блогера, президент очевидно підтримує низку таких нововведень, як податок на виведений капітал, але проти скасування мажоритарної виборчої системи. «Податок на виведений капітал - так, підтримує, просуває, вважає приводом порадіти. Служба фінансових розслідувань - так. І ще ряд заходів щодо спрощення життя середньому бізнесу. PayPal - за. Видно, що щиро. Але явно не в пріоритеті. Виборча реформа (грубо кажучи, скасування мажоритарки) - проти з фінальним переведенням стрілок на Раду», - написав блогер.
Він також зазначив, що Порошенко бачить введення миротворців ООН як головне врегулювання питання на Донбасі. «Миротворчу місію збирається дотиснути. І це його базове бачення врегулювання східного питання. Ну або президентові вдалося створити у мене таке враження», - зазначив Трегубов.
Крім того, президент прокоментував свою нещодавню заяву про те, що міжнародні донори не можуть диктувати Україні закони. «Щодо співробітництва з МВФ - у мене склалося враження, що сваритися не має наміру але збирається активно торгуватися», - наголосив він.
За словами Трегубова, один з гостей запитав, чи не хоче він спростити діючий інститут реєстрації: «Тут президент реально задумався і почалися протиставлення «за» і «проти». Посилався на кейс ректора податкової академії Мельника, який до виборів зареєстрував всіх студентів в гуртожитку. Як мені здалося - не проти, але і не за, проблематику знає, чи не проти підтримати адекватну модель рішення, але, схоже, не вважає пріоритетом».
Як відомо, минулого року Верховна Рада провалила законопроект, який полегшив би вихід на український ринок PayPal, Apple Pay, Google Wallet та інших міжнародних платіжних систем.
Нагадаємо, податок на виведений капітал, який може бути введений замість податку на прибуток з 1 січня 2019 року, передбачає оподаткування дивідендів за ставкою 15% і прирівняних до дивідендів платежів за ставкою 20%.