Президент підписав закон про військово-цивільні адміністрації у зоні АТО

Президент України Петро Порошенко підписав закон України 141-VIII «Про військово-цивільні адміністрації». Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

Згідно із законом, «військово-цивільні адміністрації - це тимчасові державні органи, які діють на території Донецької та Луганської областей у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі проведення антитерористичної операції».

Законом запроваджується можливість утворення військово-цивільних адміністрацій населених пунктів (в одному чи декількох населених пунктах), в яких сільські, селищні, міські ради та/або їх виконавчі органи не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, у тому числі внаслідок фактичного саморозпуску або самоусунення від виконання своїх повноважень або їх фактичного невиконання, військово-цивільних адміністрацій районів та областей - у разі нескликання сесії відповідно районної, обласної ради в установлені законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» строки, а також для здійснення керівництва у сфері забезпечення громадського порядку і безпеки.

Керівники військово-цивільних адміністрацій у населених пунктах призначатимуться на посаду та звільнятимуться з посади президентом України, статусу ж керівників обласних, районних військово-цивільних адміністрацій набувають голови районних, обласних державних адміністрацій, призначені на відповідні посади в установленому порядку.

Закон втрачає чинність через 1 рік після його опублікування. Строк дії цього закону може бути продовжений на підставі указу президента України, затвердженого Верховною Радою України.

Закон втрачає чинність у випадку введення на території України або на окремих територіях правового режиму воєнного стану чи оголошення стану війни.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про військово-цивільні адміністрації у зоні АТО 3 лютого 2015 року. Тоді за відповідний законопроект № 1855 проголосували 276 нардепи з 226 мінімально необхідних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук