Прокуратура Гаазького трибуналу встановила 1,2 тис. фактів злочинів на Донбасі

СвітАндрій Стець, 5 грудня 20172560
Будівля Міжнародного кримінального суду в Гаазі

Прокуратура Міжнародного кримінального суду встановила 1,2 тис. фактів вчинення злочинів на Донбасі. Про це йдеться в щорічному звіті попереднього розслідування прокурора МКС Фату Бенсуда, оприлюдненого 4 грудня, інформує Deutsche Welle.

«У контексті подій на сході України канцелярією прокурора зафіксовано понад 1,2 тис. випадків можливого скоєння злочинів після 20 лютого 2014 року», – сказано в ньому.

МКС зазначає, що під час конфлікту загинуло близько 10225 осіб, поранено 24541. Зокрема, в період з квітня 2014 по серпень 2017 року вбито не менш як 2505 цивільних осіб.

Як повідомляється, канцелярія прокурора продовжує розглядати заяви про те, що Російська Федерація здійснювала і здійснює загальний контроль над збройними групами на сході України, щоб встановити, чи можна розглядати цей збройний конфлікт між Збройними силами України і антиурядовими збройними групами, який в інших випадках вважався б неміжнародним, як по суті міжнародний конфлікт.

Наголошується, що факт існування єдиного міжнародного збройного конфлікту на сході України передбачає застосування щодо відповідного періоду статей Римського статуту, що стосуються збройних конфліктів міжнародного характеру.

Зазначимо, що у вересні 2015 року Україна повідомила МКС про визнання його юрисдикції щодо вчинення злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Росії та ватажками «ДНР» - «ЛНР». Також раніше Україна визнала юрисдикцію МКС над злочинами, вчиненими щодо активістів Євромайдану.

У листопаді 2017 року Гаазький суд прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук