Рейтинг «Слуги народу» знизився, а «Голосу» виріс
Найбільшу підтримку партія «Слуга народу» має серед молоді
П’ять партій долають 5-відсотковий прохідний бар’єр на позачергових виборах до Верховної Ради України, ще дві політсили мають шанси пройти до парламенту з урахуванням статистичної похибки, свідчать результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова, оприлюднені 15 липня.
Згідно з результатами дослідження, які процитувала агенція «Інтерфакс-Україна», найбільше виборців мають намір віддати свій голос за партію «Слуга народу» (31,8% усіх респондентів і 41,5% серед тих, хто має намір брати участь у виборах і вже визначився з вибором). За партію «Опозиційна платформа – За життя» мають намір проголосувати відповідно 9,7% і 12,5%, за партію «Голос» – відповідно 7% і 8,8%, за партію «Європейська солідарність» – відповідно 6,1% і 8,3%, за ВО «Батьківщина» – відповідно 6,1% і 7%.
Крім того, з урахуванням статистичної похибки на межі проходження до парламенту перебувають партії «Сила і честь», за яку готові проголосувати 3,7% і 4,6% опитаних відповідно, і «Опозиційний блок» з підтримкою 3,% і 3,8% відповідно.
Поки що не набирають достатньої кількості голосів для проходження до парламенту партія ВО «Свобода», за яку готові проголосувати 1,9% і 2,5% респондентів відповідно, Радикальна партія Олега Ляшка (2% і 2,4% відповідно), «Українська стратегія Гройсмана» (1,5% і 2% відповідно), партія «Громадянська позиція» (1,6% та 1,8% відповідно), партія «Об’єднання «Самопоміч» (1,5% та 1,4% відповідно) і «Партія Шарія» (1% і 1,2% відповідно). Решту партій мають намір підтримати менше ніж 1% виборців. Також на час проведення опитування 13,7% респондентів іще не визначилися, за кого голосувати.
Найбільшу підтримку партія «Слуга народу» має в південному регіоні України (тут за неї планують голосувати 40,1% усіх опитаних) і в центральному регіоні (35,3%). Партію «Опозиційна платформа – За життя» найбільше підтримують на сході країни (20,5%) і на півдні (16,1%), те саме стосується й «Опозиційного блоку» (відповідно 6,4% і 5,0%).
За партію «Голос» найчастіше готові голосувати жителі західного регіону (13,6%), за партію «Європейська солідарність» – жителі заходу (9,9%) і центру (7%), за ВО «Свобода» – жителі західного регіону (5,2%).
Також соціологи з’ясували, що чим молодші респонденти, тим частіше вони готові голосувати за «Слугу народу» (її підтримка зростає від 20,9% серед тих, кому 60 і більше років, до 44,8% серед молоді віком від 18 до 29 років). Партія «Голос» має найменшу підтримку в старшій віковій групі (60 і більше років), де за неї готові проголосувати лише 3,6%, тоді як в інших вікових групах – від 6,9% до 9,9%. Електоральна підтримка партій «Опозиційна платформа – За життя», ВО «Батьківщина» та «Сила і честь» більше виражена в старших вікових групах.
Під час дослідження, проведеного з 5 по 11 липня 2019 року, опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України (за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей). Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Результати опитування в інфографіці, натисніть для перегляду в повному розмірі
До слова, 11 липня інша соціологічна група – «Рейтинг» – провела дослідження, в якому показала, що «Слугу народу» готові підтримати 47% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. Також тоді на третє місце вийшла «Європейська солідарність», а партія «Голос» була четвертою.
Також раніше соціологи з’ясували, яких реформ чекають виборці кожної з партій.
Нагадаємо, позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться найближчої неділі, 21 липня.