Роман Федишин: Саме люди дають поштовх до змін, які ми бачимо на Сихові
Великі інфраструктурні проекти мають надалі залишатись пріоритетними для розвитку Сихова
Спорудження нового спорткомплексу на Сихові, як менеджмент комунальних підприємств може збільшити бюджет на медицину, освіту, спорт і чому топ-менеджерам львівських підприємств у час пандемії треба відмовитись від великих бонусів? Ключові меседжі депутата Львівської міської ради «Об’єднання «Самопоміч», засновника групи компаній «Шувар» в ефірі програми «Чорне і біле» з Андрієм Дроздою.
Для мене Сихів - не будинки чи дороги, це сихівчани, які тут живуть
Для мене Сихів - не будинки чи дороги, це сихівчани, які тут живуть. Тут сильна громада, завдяки якій Сихів сьогодні стає таким красивим. Саме люди, які живуть на Сихові, дають поштовх до змін, які ми бачимо.
Цієї осені Сихів отримав нову вулицю Хуторівка, збудовану за новими стандартами. Це екологічна вулиця - з двох сторін є велосипедні доріжки, тролейбусна лінія. Цей проект ще краще вплине на добробут та комфорт сихівчан. До цього був трамвай на Сихів, нові дороги на Червоної Калини, Зеленій, Хоткевича, Сихівській.
Спорткомплекс на Сихові
Я був ініціатором, одним з авторів проекту спорткомплексу на Сихові. Коли ми оголошували тендер, йшлось про те, що має бути чотири спортивні зали, басейн, і бюджет - до 100 мільйонів. Оголосили архітектурний комплекс, і вартість проекту зросла у кілька разів. Тому зараз маємо корегувати цей проект, і знайти можливість спорткомплекс збудувати. В чому його зміст? Це має бути не велика арена, спорткомплекс для великої кількості дитячих та юнацьких спортивних шкіл. Ми його зробимо в будь якому разі - земля відведена. Важливо, щоб у міського голови, депутатів, було розуміння, наскільки потрібен цей проект.
Кошти з бюджету – на гуманітарку, а не комунальні підприємства
Комунальні підприємства повинні працювати в ринкових умовах. Вони не можуть бути монополістами. Всюди, де монополія, є неефективне управління. Коли ми щось критикуємо, потрібно давати пропозиції. Моя пропозиція – залучити львівський бізнес до управління комунальними підприємствами. Керівники великих підприємств повинні увійти в наглядові ради.
Питання комунальних підприємств - в управлінні ними, в ефективній роботі. Адже ті гроші, які місто дає на комунальні підприємства, могли б піти на лікарні, на ще одну дорогу, школу. У час пандемії ми всі зрозуміли - без якісної медицини ніяк. Я переконаний, що в наступному бюджеті, на гуманітарний блок – медицину, освіту, спорт, буде більше зусиль спрямовано. І кошти які мають йти на комунальні підприємства, мають піти на гуманітарну сферу.
Топ-менеджерам варто відтермінувати свої великі бонуси
Коронавірус – великий виклик для підприємців. Але львівський бізнес настільки сильний, що він і це переживе. Але є багато дискусій і питань. Є підприємства, які інвестують сотні мільйонів, чи мільйони в свій розвиток. І треба мільйон на місяць щоб оплатити зарплату своїм працівникам. Коли його не знаходять – для мене це питання. Топ-менеджмент повинен взяти на себе відповідальність і можливо відтермінувати свої бонуси, великі зарплати. Треба трохи потерпіти і подбати про своїх працівників.