Росія хоче знищити Україну як транзитну країну?
Голова "Газпрому" Олексій Міллер заявляє, що Україна повинна буде відновити транзит російського газу в ЄС відразу після того, як до виконання своїх функцій приступить незалежний моніторинг. "Україна не виконує свої функції як транзитна країна", - вчергове звинуватив Україну голова "Газпрому". Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
"Ми домовилися з європейськими партнерами, що буде створений механізм незалежного спостереження... Як тільки міжнародні спостерігачі з'являться на об'єктах газотранспортної системи, відразу Україна повинна відновити транзит", - заявив він 8 січня у Брюсселі на прес-конференції.
У зв'язку з цим голова "Газпрому" висловив упевненість, що робота такого механізму дозволить забезпечити стовідсоткове постачання газу в ЄС. "Але найголовніше зараз, щоб Україна допустила моніторинг. Ми сподіваємося, що таке рішення буде ухвалено дуже швидко", - сказав він.
Міллер також заявив, що механізм незалежного контролю почне працювати "негайно".
Разом з тим він не зміг назвати конкретної дати, коли постачання російського газу в країни ЄС будуть відновлені, пов'язуючи це з початком роботи незалежних спостерігачів на об'єктах газотранспортної системи.
Крім того, Міллер повідомив, що в 7 січня під час телефонної розмови між канцлером Німеччини Ангелою Меркель і прем'єром Росії Володимиром Путіним, канцлер виступила з пропозицією про створення міжнародного комітету з незалежними спостерігачами, які забезпечать контроль поставок російського газу в ЄС.
"Ми повністю підтримуємо таку ініціативу", - підкреслив він. За його словами, російська сторона вже звернулася з листами до компаній, що споживають російський газ із пропозиціями про участь у роботі такого комітету. Міллер стверджує, що вже отримано підтвердження від 10 таких компаній.
Крім того, за його словами, до такого комітету повинні входити представники міністерств енергетики Росії й України, а також представники Європейської комісії.
"Відповідний протокол був переданий на зустрічі з Європейською комісією. Ми сподіваємося, що він буде оперативно розглянутий і прийнятий", - підкреслив він.
"Ми цінуємо репутацію надійного постачальника, і готові постачати Європі газу стільки, скільки їй потрібно", - заявив він. У зв'язку з цим він назвав ситуацію, що склалася з постачаннями газу в ЄС такою, яка "виходить за межі розумного".