Росія продовжила Мустафі Джемілєву заборону на в’їзд до Криму до 2034 року
Росія заборонила лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву відвідувати територію РФ та окупований півострів до 2034 року. Про це стало відомо під час дослідження матеріалів у кримінальній справі проти Джемілєва на засіданні підконтрольного Росії суду в Армянську, повідомляє «Крим.Реалії».
Як випливає з відповіді управління захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом російської ФСБ, заборона на в’їзд ухвалена 5 березня 2019 року строком на 15 років – до 5 березня 2034 року.
«Нам потрібно було знати, чи існує цей документ, і з'ясувалося, що ФСБ представила в суд не сам документ, а відписку про те, що він існує і, крім того, є новий документ, відповідно до якого з березня 2019 року по березень 2034 року моєму підзахисному заборонено перетинати кордон Російської Федерації», – цитує адвоката Джемілєва Миколу Полозова ГО «Кримська солідарність».
Він запевняє, що цей документ ніхто не бачив, і про його існування відомо тільки зі слів співробітників ФСБ Росії.
Як інформував ZAXID.NET, у 2014 році Росія заборонила представникам Меджлісу кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву, Рефату Чубарову, Ісмету Юкселю в'їзд до РФ на 5 років. У 2019 році термін дії цього рішення сплив, однак заборону так і не зняли.
Зазначимо, що нарізі в Армянську тривають судові засідання у справі проти Джемілєва, яку щодо нього російські слідчі порушили торік. Зокрема, управління Слідчого комітету Росії в Криму 13 квітня 2020 висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського Кримінального кодексу: «перетин держкордону Росії іноземним громадянином, в’їзд яким до Росії не дозволений, вчинений групою осіб за попередньою змовою (ч. 3 ст. 322 КК Росії); недбале зберігання вогнепальної зброї, яке створило умови для його використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки (ст. 224 КК Росії); незаконне придбання і зберігання боєприпасів (ч. 1 ст. 222 КК Росії)».
Мустафа Джемілєв повідомив, що має намір «довести абсурдність звинувачень російської сторони» в Європейському суді з прав людини.