Росія визнала «іноземними агентами» розслідувачів Bellingcat
На даний момент до реєстру ЗМІ-«іноземних агентів» у Росії внесені вже 85 осіб і організацій
Мін'юст Росії вніс до реєстру «іноземних агентів» дев’ятьох журналістів і три медіаорганізації. Про це пише «Радіо Свобода».
У список внесли, зокрема, проект розслідувань Bellingcat, журналіста телеканалу «Дождь» (який був визнаний «іноагентом») Данила Сотникова, кореспондента Російської служби BBC Андрія Захарова, журналіста Євгена Симонова, а також юристку і керівницю «Центру захисту прав ЗМІ» Галину Арапову.
Розслідувачі Bellingcat випустили низку матеріалів стосовно РФ, які свідчили про причетність Росії до збиття рейсу MH17, вторгнення на Донбас, отруєння Олексія Навального тощо. За останні сім років Bellingcat викрив більш як півтора десятка злочинів за участю російських спецслужб.
На даний момент до реєстру ЗМІ – «іноземних агентів» у Росії внесені вже 85 осіб і організацій, з початку 2021 року список збільшився на 68 пунктів.
У Росії закон про іноземних агентів ухвалили 2012 року, після хвилі антиурядових протестів. Спочатку він стосувався організацій, які займалися політикою. На медіа він був поширений після того, як восени 2017 року іноземним агентом у США визнали російський телеканал RT.
Нові поправки – до закону про ЗМІ – російська влада називала «симетричною відповіддю» на дії Вашингтона. Закон був розкритикований західними урядами та правозахисниками, містив розпливчасті формулювання та дозволяв застосовувати обмеження проти іноземних ЗМІ.
У грудні 2017 року іноземними агентами в Росії були визнані «Голос Америки», Радіо Свобода (незалежна медіакорпорація, котру фінансує Конгрес США) та низка його проектів.