Росіяни погодились створити гуманітарні коридори у місцях найжорсткіших боїв
Про це українська та російська делегації домовились під час другого етапу переговорів
У четвер, 3 березня у Брестській області в Білорусі відбувся другий раунд переговорів між Україною та Росією. У результаті переговорів сторони домовились організувати евакуаційні гуманітарні коридори з можливістю тимчасового припинення вогню в місцях цих коридорів. Про це за підсумками другого етапу перемовин повідомив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.
Переговори розпочались близько 16:50 у Біловезькій Пущі. й тривали близько трьох годин. Основними вимогами української сторони було негайне припинення вогню, перемир’я та гуманітарні коридори для вивезення мирних жителів зі зруйнованих або постійно обстрілюваних сіл і міст.
Однак, за словами Михайла Подоляка, Україна не отримала від переговорів тих результатів, на які очікувала. Натомість сторонам попередньо вдалось домовитись про організацію гуманітарних коридорів у містах, де ведуться найжорсткіші бойові дії.
У офіційному комюніке вказано, що «сторони досягли розуміння про спільне забезпечення гуманітарних коридорів для евакуації мирного цивільного населення, а також для доставки медикаментів і продуктів харчування в місця найбільш жорстких боїв, з можливістю тимчасового припинення вогню на період евакуації в секторах, де вона відбуватиметься».
Михайло Подоляк наголосив, що припинення вогню можливе лише в тих місцях, де будуть облаштовані гуманітарні коридори. З цією метою найближчим часом організують спеціальні канали зв’язку та взаємодії, а також сформують відповідні логістичні процедури.
Однак гарантії, що росіяни не відкриють вогонь по мирних людях просто під час евакуації нема.
«Сторони досягли розуміння про спільне забезпечення гуманітарних коридорів для евакуації мирного цивільного населення, а також для доставки медикаментів і продуктів харчування у місця найбільш жорстоких боїв із можливістю, я наголошую – з можливістю тимчасового припинення вогню на період, коли буде відбуватись евакуація у секторах, де вона відбувається. Тобто не всюди, а лише у тих місцях, де будуть гуманітарні коридори, можливо, буде припинення вогню на час проведення евакуації», – додав Подоляк.
Найближчими днями має відбутися третій раунд переговорів, про дату та місце проведення яких повідомлять пізніше.
Зазначимо, що до складу української делегації увійшли голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія, міністр оборони України Олексій Резніков, радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк та заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький.
Нагадаємо, що перші переговори після повномасштабного вторгнення Росії в Україну відбулися 28 лютого на українсько-білоруському кордоні. Тоді домовитись про припинення вогню не вдалося, а члени обох делегацій повернулися до столиць за консультаціями.
Хроніки вторгнення Росії. День восьмий – у прямій трансляції ZAXID.NET