Розп’яття Ісуса Христа у Храмі апостолів Петра та Павла відреставрують

Розп'яття відреставрують

Головні новини за 13 вересняНовини Львова, 13 вересня 2013, 20:41 0

Та, аби відновити унікальну скульптуру початку 17 століття, потрібно майже 300 тисяч гривень. Зібрати кошти на реставрацію допомагають і парафіяни храму, і музиканти.

Скульптура розп’ятого Ісуса - одна з найпомітніших у Храмі апостолів Петра та Павла. Автор Ян Пфістер - скульптор німецької школи, надзвичайно точно передав передсмертні муки Христа: напнуті жили, похилена на бік голова, ледь опущені повіки.

Зараз і дерев’яну скульптуру, і вівтар готують до копіткої реставрації.

Для реставрації знадобиться майже 300 тисяч гривень, тож у храмі від червня збирають кошти, отець Степан Сус - настоятель храму -, каже, - благодійники вже пожертвували 100 тисяч гривень.

Допомогти зібрати необхідну суму зголосилися і музиканти. Вже 30 вересня у виконанні симфонічного оркестру “ІНСО Львів” в стінах храму пролунає музика Вівальді та П’яцоли. Хоч вхід на концерт буде безкоштовним, та кожен, хто завітає, зможе скласти добровільну пожертву.

Розп’яття Ісуса - це не єдина робота Яна Пфістера у Львові. Цей скульптор залишив чи не найбільший мистецький спадок епохи Відродження у нашому місті. Яскравий приклад - каплиця Боїмів.

У Костелі єзуїтів сподіваються зібрати кошти на реставрацію до кінця року, аби в наступному уже почати реставрацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук