Селяни виступили проти розкопування гори біля села Лопушна на Львівщині

Місцеві мешканці стверджують, що роботи поблизу села Лопушна ведуться незаконно

СуспільствоБогдан Опока, 5 червня, 17:34 11407 1

У селі Лопушна, що у Перемишлянському районі на Львівщині, знову почали розкопувати пагорб. Чоловік, що веде там земельні роботи, стверджує – хоче зробити на схилі виноградник. А мешканці села вважають: це початок незаконного видобутку піску. Та ще й на чужій землі. Адже, як повідомляв ZAXID.NET, минулого року ці ж люди вже намагалися розрити цю ж гору.

Гора, яка вже кілька днів є місцем безперервних суперечок, розташована поблизу села Лопушна. Мешканці підозрюють: на пагорбі хочуть облаштувати піщаний кар’єр.

«Три дні тому побачили екскаватори. Тоді ж почалися роботи на схилі, почали вриватися. Ми занепокоїлися. Ми знайшли інформацію по реєстрації вже зараз закритого ФОП цього підприємця. А в минулому в КВЕДах діяльності було прописано добування піску, щебеню і т.д.», — розповів Олексій, який має неподалік земельну ділянку.

Ще одна претензія місцевих: роботи почались на чужій землі і без дозволу знімати родючий шар ґрунту.

«Це робиться на людських паях — це раз. По-друге, зняття верхнього шару є, а вони не мають права цього робити. А для того, що проводити якісь роботи, вони повинні отримати дозвіл від Суходільської сільської ради. Нема ніякого дозволу», — обурюється місцевий мешканець Іван.

Чоловік, що керує розкопкою — Іван Уніят. Він є директором будівельної фірми «ЄВРОСТИЛЬБУД-РЕКОНСТРУКЦІЯ», що зареєстрована на Волині, і має у власності 4 га землі на пагорбі. Каже, хоче зробити тут виноградник.

«Я є власником земельної ділянки, яку в 2009 році надала мені Перемишлянська райдержадміністрація, так як я працював в обласній адміністрації. 2 гектари. Ставимо альтанки, садимо виноград. Все. Крапка», – розповідає про свої плани власник земельної ділянки Іван Уніят.

Як доказ, чоловік показує акт права власності на ділянку. Але видно, що екскаватори працюють поза її межами. Це підтверджує і карта Держгеокадастру.

Минулого року на ділянці Івана Уніята вже видобували пісок. Тоді роботи називали підготовчими для будівництва теплиць. Власник землі стверджує: не знав про кар’єр на своїй землі.

Після того, як місцеві мешканці зацікавилися роботами, які розпочали на пагорбі, роботи вдалося зупинити.

«Порушники, які займалися цим, повинні були згідно з приписів усунути всю ту шкоду, яку вони тут наробили. Цього не було зроблено. Ті самі люди заїхали з іншого боку ділянки і почали знову робити земельні роботи», — каже місцевий мешканець Остап.

Попри все, підприємець має намір продовжити земельні роботи. А місцеві мешканці вимагатимуть перевірки законності цих робіт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук