Синютка вдвічі збільшив кількість керівників центру допомоги учасникам АТО

Суперечки навколо створення центру тривають уже місяць

СуспільствоІрина Рєвунова, 4 листопада 20156622
Синютка вдвічі збільшив кількість керівників центру допомоги учасникам АТО

Розпорядження про створення Львівського центру допомоги учасникам АТО буде підписано до кінця тижня, а керівництво центру збільшать із 5 до 10 осіб.

Про це ZAXID.NET розповів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Сьогодні, 4 листопада, у приміщенні обласного військового госпіталю інвалідів війни та репресованих ім. Юрія Липи у Винниках відбулася зустріч голови ЛОДА з представниками волонтерських організацій та громадських організацій учасників АТО. Під час зустрічі, за словами Синютки, волонтери, чиновники та бійці таки дійшли згоди щодо створення центру допомоги учасникам АТО.

Розпорядження про створення центру очільник ЛОДА поки не підписав, але запевнив ZAXID.NET, що підпише його до кінця тижня. «Ми уже затвердили рішення. Цього тижня я підпишу розпорядження і ми затвердимо положення про центр», – наголосив Синютка.

Голова ЛОДА повідомив, що згідно з домовленостями, яких вдалося досягнути сьогодні, до керівництва центру мають включити представників тих організацій, які представляють воїнів АТО. Тобто окрім обраних раніше п’ятьох волонтерів  Тимура Баротова («Спілка офіцерів України»), Лілії Бойко (волонтер), Любові Возняк (волонтерська організація «Коло короля Данила»), Богдана Дідича (громадська ініціатива «Допоможи фронту») та Наталії Ліпської (благодійний фонд «Крила надії»), до керівництва центру мають увійти ще кілька осіб. Точної їхньої кількості Синютка не назвав, але зазначив, що загалом у керівництві може бути близько 10 осіб.

 «Проблема в тому, що ми хочемо,  щоб у центрі були представлені не якісь окремі середовища, а всі волонтерські організації та громадські організації вояків АТО, тому що ми створюємо цей центр не для галочки, а для того, щоб він насправді відігравав координаційну і наглядову роль», – сказав він.

«Ми домовилися, що якщо з’являться громадські організації, які раніше не брали участь в об’єднавчих процесах, але захочуть долучитися пізніше, вони теж зможуть долучитися. Тобто не стоїть питання про якусь фіксовану кількість людей. Чим більше людей ми залучимо, тим буде продуктивнішою робота організації», – додав голова ЛОДА.

Причиною суперечок у середовищі волонтерів Синютка вважає те, що «працюють антиукраїнські сили, які намагаються налаштувати людей один проти одного».

«Крім того, я зрозумів, що хтось реально закинув у це середовище спекуляції про те, що цей центр буде розподіляти якісь матеріальні блага. І коли ми сьогодні сказали, що центр є наглядовою радою і він не буде ні землю ділити, ні матеріальну допомогу, це зняло багато питань», – сказав Синютка і наголосив, що з бюджету на центр не виділяється жодних грошей.

При цьому він визнав, що в затягуванні створення центру є провина Львівської облдержадміністрації. «Я думаю, що це недопрацювання ОДА. Якби працівники ОДА одразу більш інтенсивно провели роз’яснення, то цих усіх суперечок і не виникало би», – зауважив він.

Синютка також додав, що під час зустрічі волонтери, учасники АТО та чиновники домовились провести  такі зустрічі в районах, а 9 грудня разом з представниками районів і міст організувати загальну обласну  зустріч.  

Разом з тим, створювати окрему телефонну лінію для учасників АТО у Львівській облдержадміністрації не планують і радять бійцям звертатися на загальну гарячу лінію 112. «Питання не в тому, щоб створити окрему лінію. У всьому світі створили єдину лінію 112. Важливо, щоб був один телефон і вибудувати роботу таким чином, щоб людина за ним могла отримати будь-які сервіси. У цьому і є принцип єдиного вікна. Я є противником того, щоб робити сто телефонів, і людина не буде знати, куди їй звертатися. Вона має телефонувати на 112, а вже питання влади, щоб її вірно скерувати», – пояснив очільник Львівщини.

Зазначимо, що  станом на зараз, на Львівщині нараховують уже 6500 демобілізованих воїнів АТО.

Нагадаємо,  на Львівщині вже майже місяць не можуть створити центр допомоги учасникам АТО. Вчора волонтери, яких обрали до складу керівництва центру, організували прес-конференцію, яка завершилась скандалом з противниками створення центру.

5 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав указ №570/2015, яким передбачено створення в кожній області центру допомоги учасникам АТО і залучення до цих центрів представників громадськості. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук