Сьогодні – останній день зміни місця голосування на президентських виборах

У разі другого туру місце голосування доведеться змінювати повторно

Понеділок, 25 березня, є останнім днем, коли можна подати заяву для тимчасової зміни місця голосування, адже, як сказано в роз’ясненні Державного реєстру виборців, для зміни місця голосування на виборах президента України заяву необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування, тобто до 25 березня 2019 року включно.

Як зазначається в повідомленні, тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців виключно на день голосування – 31 березня 2019 року. Таким чином, у разі призначення повторного голосування, виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування, звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.

Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Її можна подати або за місцем прописки виборця, або безпосередньо там, де виборець бажає голосувати. До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (перелік таких документів не є вичерпним).

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на окупованих Росією територіях Криму та Донбасу, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Як пише «Главком», місце голосування вже змінили понад 180 тисяч українців. З них майже 67 тисяч – жителі Донецької та Луганської областей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук