Соціологи зафіксували рекордно низьку кількість незадоволених справами в країні

Водночас радикальних змін хочуть 88% українців. І це теж рекорд

СуспільствоНазарій Тузяк, 5 червня 201913423
Соціологи зафіксували рекордно низьку кількість незадоволених справами в країні
фото Rae Tian

Кількість українців, які вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку, опустилася до рекордно низького показника – зараз таких лише 37%. Історичний максимум був у жовтні 2018 року, коли 78% респондентів заявили, що незадоволені розвитком справ в країні. Відтоді цей показник поступово знижувався, досягнувши зараз історичного мінімуму. До того ж, як свідчить дослідження групи «Рейтинг», зараз в країні є й рекордно велика кількість громадян, які не можуть зрозуміти, країна рухається у правильному напрямку чи у неправильному (таких 29%).

Опубліковане 5 червня дослідження «Рейтингу» показує суперечливість у поглядах українців. З одного боку є мінімум незадоволених справами, з іншого – рекордно велика кількість людей, які виступають за радикальні зміни – аж 88%.

Клікніть для збільшення зображення

Цікаво ще й те, що найбільше незадоволених справами в країні є серед прихильників партій «Європейська солідарність» (52%) та «Опозиційна платформа» (48%). Але серед виборців цих партій найменше респондентів, які виступають за радикальні зміни.

Регіонально найбільш задоволеними виявились мешканці Центру України (32%) та Заходу (38%). Соціологи зафіксували і чітку залежність між віком та задоволеністю розвитком справ: чим старші респонденти, тим менше серед них задоволених.

Клікніть для збільшення зображення

Здатність принести зміни в країні є найпопулярнішим мотивом, за яким українці обиратимуть за кого голосувати на виборах. Опитування групи «Рейтинг» показує, що на дострокових виборах прохідний бар'єр (5%) можуть подолати п'ять партій.

Попередні дослідження фіксували лише чотири партії, які гарантовано потрапляють до ВРУ, натомість дослідження «Рейтингу» вперше показує, що партія Святослава Вакарчука «Голос» також набирає більше 5%.

Станом на початок червня, найбільше голосів українців отримають партії «Слуга народу» (48,2% тих, хто піде на вибори і визначився за кого голосувати), «Опозиційна платформа» (10,7%), «Європейська солідарність» (7,8%), «Батьківщина» (6,9%) та «Голос» (5,6%).

Клікніть для збільшення зображення

Ще три партії, згідно з опитуванням «Рейтингу», отримують голоси хоча б 2% виборців: «Сила і честь» (4,3%), «Громадянська позиція» (3,0%) та Радикальна партія Олега Ляшка (2,4%).

Водночас ще 14,6% респондентів не визначились за кого голосувати, а 7,4% кажуть, що не прийматимуть участі у виборах.

P. S. Під час дослідження опитали 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 29 травня – 3 червня 2019 р.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук