Більшість українців є прихильниками лівоавторитарної ідеології, – дослідження

Згідно з опитуванням, 2/3 українців не проти втручання держави в економіку та індивідуальні свободи

Погляди українців мають виразне ліве спрямування

Понад 73% українців є прихильниками лівоавторитарної ідеології. Вони вважають, що держава повинна мати сильний вплив і на економіку, і на свободу особистості. Про це свідчить соціологічне дослідження, яке провела аналітична платформа VoxUkraine та Київська школа економіки впродовж 7-17 березня 2019 року.

Учасникам опитування зачитували 24 твердження, що стосуються економіки і моралі (наприклад, «Земля повинна бути товаром», «Держава повинна забезпечити мою старість», «Смертну кару слід повернути, «Тільки віруюча людина може бути моральною», «Україні потрібен сильний лідер із необмеженими повноваженнями» тощо). Респонденти мали вказати, наскільки вони погоджуються з цими твердженнями за шкалою від 1 до 5.

Респонденти могли не думати чи не знати про ліві та праві ідеології, але попри це вони могли сказати, вони підтримують державні пільги, цензуру чи безкоштовну вищу освіту

Виявилося, що переважна більшість респондентів дотримуються приблизно однакових поглядів і на так званому політичному компасі потрапляють в один квадрат. У VoxUkraine назвали його лівим (більше втручання держави в економіку) авторитарним (більше втручання держави в життя особистості).

Дослідники змоделювали «політичний компас» України (натисніть для збільшення)

Окрім того, майже всі респонденти, які назвали себе «правими в політиці» опинились у лівій частині компасу. 81% з них опинилися саме в «авторитарно-лівому» квадраті.

Загалом, ліву демократичну ідеологію підтримують – 17.3% респондентів, праву авторитарну – 1.0% респондентів, а праву демократичну – 1.9%.

Зазначається, що вибірка становила 1200 респондентів, статистична похибка – не більш ніж 3%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук