Від нового президента українці найбільше хочуть зниження тарифів на компослуги
Соціологи дослідили вимоги електорату до наступного голови держави
До теми
Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив дані опитування громадянської думки напередодні другого туру виборів президента, у якому дослідив, яких саме кроків виборці очікують від наступного президента.
Зокрема, протягом перших 100 днів на посаді українці найбільше хочуть від голови держави зниження тарифів на комунальні послуги – таку думку висловили 39,1% серед усіх опитаних.
Також електорат жадає подання до Верховної Ради законопроекту про зняття недоторканості з депутатів, суддів, президента –35,5%; початку або пришвидшення розслідування найрезонансніших корупційних злочинів – 32,4%.
Окрім того, 23,3% опитаних висловилися за те, аби новий президент розпочав переговори з Росією.
Також люди очікують на наступні кроки:
Знизити зарплату топ-чиновникам – 18,4%;
Розпочати переговори з ЄС та США щодо Донбасу і Криму – 16,4%;
Пришвидшити розслідування злочинів проти Майдану – 9,4%;
Ініціювати зміну системи парламентських виборів – скасування мажоритарних виборів і перехід до пропорційної системи з відкритими списками – 8%;
Виставити на продаж приміщення, автівки та інші активи Державного управління справами, яке займається забезпеченням Президента – 5,5%;
Ініціювати перезапуск антикорупційних органів (НАБУ, САП) – 5,2%;
Арештувати російські активи в Україні – 4,6%;
Внести до парламенту законопроект про референдуми в Україні – 4,2%;
Розпочати переговори про вступ до ЄС – 3,3%.
Водночас, більшість з цих питань, відповідно до чинного законодавства, не входять до повноважень президента.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки з 9 по 14 квітня 2019 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респондентів, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.