Справність дитячих майданчиків у Львові пропонують контролювати батькам
До теми
Куди звертатися батькам, якщо на майданчику зламана гойдалка або бракує піску, ― тепер інформація про це буде на кожній дитячій території у Львові.
У Львівській міськраді разом із громадськими активістами розробили наліпки, які створили спеціально для батьків. На них – адреса сайту і номери гарячої лінії мерії та відповідної райадміністрації. За вказаними номерами треба повідомляти про все, що насторожило на майданчику під час прогулянки з малечею.
«Якщо є якісь проблеми на майданчику, бракує піску в пісочниці чи майданчик взагалі є в поганому несправному стані і його потрібно оновити, то всю інформацію можна залишити там», ― наголосила спеціаліст міського управління молоді, сім'ї та спорту Діана Наорлевич.
Львів’янка пані Люба із дворічним синочком на майданчик поблизу свого будинку приходить щодня. Розповідає, що батьки про цей майданчик дбають. А тому і телефонами за потреби скористаються обов’язково.
«Просто ти коли живеш своїм життям ― це одне. А коли починаєш жити отим дитячим нижчим життям, ти починаєш стільки зауважувати. Я чесно кажучи ніколи не подумала б, що коли, наприклад, немає заглушки, то це настільки небезпечно, що можна руку поранити чи ще щось», ― поділилася молода мама.
Розмістити інформаційні наліпки активісти мають намір не лише на дитячих, а й на спортивних майданчиках.
«Більшість скарг ― це є відсутність піску в пісочниці, зламані гойдалки, балансири, прогнилі дошки, десь фарба злізла. Дуже багато також скарг про те, що на дитячих майданчиках сідають асоціальні елементи ― алкоголіки, наркомани. Направду, це є проблема», ― зазначила керівник ГО «Батьки в дії» Мар'яна Кузько.
Реагуватимуть на скарги батьків райадміністрації та ЛКП. Полагодити гірку чи гойдалку зможуть за день-два. Та, кажуть, було б непогано, якби і батьки хоча б деколи допомагали.
«Якщо чесно, дуже рідко. Навіть таке, якщо пофарбувати, то ЛКП за свої кошти фарбу купляє, фарбує і батьки навіть на таке не погоджуються. Але є, наприклад, в нас на території ЛКП «За Замком» батьки, які долучалися і фарбували майданчик своїми силами. А так дуже мало», ― розповіла працівник відділу комунального господарства Личаківського району Світлана Нижник.
У Львові зараз 500 зареєстрованих майданчиків. Але чимало є й поки що необлікованих, а відтак і не завжди безпечних.