Суд ЄС частково скасував санкції проти Януковичів і Клюєва

СуспільствоРоман Ганкевич, 15 вересня 20162190
Суд ЄС частково скасував санкції проти Януковичів і Клюєва
фото dpa
Скарга Януковича чекала на розгляд у Суді ЄС 2,5 роки

Суд Європейського Союзу визнав блокування у ЄС рахунків Віктора Януковича, його сина Олександра й екс-голови президентської адміністрації Андрія Клюєва законним, але скасував санкції 2014 року. Про це пише DW.

За інформацією видання, у своєму рішенні, оголошеному у Люксембурзі у четвер 15 вересня, судді частково задовольнили скаргу позивачів щодо внесення їх до санкційного списку ЄС рішенням Європейської Ради від 5 березня 2014 року.

Суд також постановив, що заморожуючи рахунки Януковича, його сина і Клюєва, Брюссель спирався на недостатньо ґрунтовну фактичну базу.

Тоді рішення Європейської Ради ґрунтувалося виключно на листі за підписом генерального прокурора України Олега Махніцького, в якому вказувалося на існування підозр щодо Януковича і його оточення у розкраданні державного майна. На думку європейських суддів, для внесення до санкційного списку вказаних осіб необхідно було існування кримінальних справ з доказовою базою, а їх на той час ще не існувало.

Попри задоволення скарги Януковича щодо необґрунтованості внесення до санкційного списку 2014 року, рахунки екс-президента у країнах ЄС залишаються замороженими, оскільки на сьогодні уже чинне рішення Ради ЄС про подовження санкцій від березня 2016 року.

Нагадаємо у червні Україна подала апеляційні скарги на процедурні ухвали Загального суду ЄС у справах за позовами родини Януковича. Раніше суд скасував санкції проти загиблого молодшого сина екс-президента - Віктора.

У відповідь на кризу в Україні, яка почалася наприкінці 2013 року, Рада ЄС 5 березня 2014 року ухвалила рішення заморозити активи деяких осіб, які підозрювалися у розкраданні державних коштів. 5 березня 2015 року ці особи були вказані у санкційному списку як «особи, які є суб’єктами кримінальної справи в Україні з розслідування злочинів, пов’язаних з розтратою українських державних коштів та їх незаконного переказу за межі України». 6 березня 2015 року список був продовжений ще на один рік. Причиною продовження стало те, що чоловіки були суб’єктами кримінальної справи за розкрадання державних коштів.

Як повідомляв УНІАН, у червні Україна подала апеляційні скарги на процедурні ухвали Загального суду ЄС у справах за позовами родини Януковича. Раніше суд скасував санкції проти загиблого молодшого сина екс-президента - Віктора. У відповідь на кризу в Україні, яка почалася наприкінці 2013 року, Рада ЄС 5 березня 2014 року ухвалила рішення заморозити активи деяких осіб, які підозрювалися у розкраданні державних коштів. 5 березня 2015 року ці особи були вказані у санкційному списку як "особи, які є суб’єктами кримінальної справи в Україні з розслідування злочинів, пов’язаних з розтратою українських державних коштів та їх незаконного переказу за межі України". 6 березня 2015 року список був продовжений ще на один рік. Причиною продовження стало те, що чоловіки були суб’єктами кримінальної справи за розкрадання державних коштів.

Детальніше читайте на УНІАН: http://www.unian.ua/politics/1523614-sud-es-viznav-nepravomochnimi-sanktsiji-proti-yanukovichiv-ta-klyueva-na-period-2014-2015-rokiv.html
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук