Суди відмовляються розглядати третину від усіх справ НАБУ і САП
Майже у 50 справах з-поміж 135 проваджень, в яких детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) скерували обвинувальний акт до судових інстанцій, розгляд не розпочався. А деякі справи перебувають у канцеляріях судів понад півтора року. У зв’язку з цим НАБУ наполягає на якнайшвидшому створенні антикорупційного суду.
Як повідомила прес-служба НАБУ у п’ятницю, 18 травня, загалом лише у 30 справах від НАБУ і САП ухвалені судові рішення, однак більшість з них затверджують угоди про визнання винуватості з другорядними учасниками корупційних схем.
«Винесені обвинувальні вироки можуть стати підставою для повернення в дохід держави коштів та майна, на які накладено арешт під час досудового розслідування. НАБУ наголошує на якнайшвидшому створенні в Україні спеціалізованого Вищого антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії», – йдеться в повідомленні НАБУ.
Серед тих справ, котрі суди не розглядають, – справа про завдання збитків «Державній продовольчо-зерновій корпорації України», про розкрадання коштів під час видобування і продажу газу за договорами про спільну діяльність із держкомпанією «Укргазвидобування», розкрадання в ДП «Запоріжцивільпроект» та інші. Щодо цих справ навіть не пройшли підготовчі засідання, на яких справу призначають до розгляду. Деякі зі справ перебувають в канцеляріях судів понад півтора року.
Нагадаємо, НАБУ засноване у квітні 2015 року, а САП – у вересні цього ж року.