«Це наймасштабніші навчання за всі часи»

На Львівщині розпочалися міжнародні навчання за участю понад 1600 військових із країн НАТО

«Це наймасштабніші навчання за всі часи»
фото ZAXID.NET

У понеділок, 20 липня, на Яворівському полігоні, що у Львівській області, офіційно стартували традиційні міжнародні навчання «Репід Трайдент-2015». Цього року у навчаннях бере участь рекордна кількість військовослужбовців із 18 країн світу. Загалом їх понад 1600 (раніше планувалося приблизно 1800), тоді як минулого року навчання проходили за участю 1200 військових, а позаминулого – 1300.

Особливістю цьогорічних навчань є те, що вони відбуватимуться паралельно із українсько-американськими командно-штабними навчаннями Fearless Guardian 2015, які розпочалися 20 квітня та триватимуть до середини вересня.

Найбільша група військовослужбовців – українська. Вона налічує близько 800 офіцерів та курсантів. Серед них військовослужбовці із п’яти родів військ – бійці Нацгвардії, групи спецпризначення, ПДВ, розвідувальні війська та курсанти Львівської і Одеської академій. Найчисельніша серед іноземних учасників – група військовослужбовців зі США.

За словами співкерівника навчань з українського боку Олександра Сивака, спеціально для навчань розроблялася військова «легенда». Щороку вона змінюється.

«Є видумана імперія. Вона базується десь на півночі Європи та зазіхає на території тих країн, які розташовані в сучасному Причорномор’ї. Ще в квітні була розгорнута агресія і зараз лінія зіткнення сторін проходить по місцю Яворівського полігону. До цього вели бойові дії країни НАТО і до цього полігону було передислоковано український контингент, який і утворив багатонаціональну бригаду», – розповів Олександр Сивак.

Співкерівники навчань Олександр Сивак та Альфред Рензі

Військовослужбовці будуть поділені на протилежні табори. Кожен із них має автомат, із спеціальним лазером та жилет, який фіксує влучні постріли. При влученні спеціальний пульт управління повідомляє військовослужбовцеві, що він поранений він або вбитий і у другому випадку вимикає зброю.

«Я знаю, що є агресор, який прийшов із Скандинавії та зайшов на територію Західної України. Його було відбито за допомогою українських військ. Це допомогло стабілізувати ситуацію і зараз йде підготовка четвертого батальйону для того, щоб забезпечити стабільність і порядок на цій території», – розповів ZAXID.NET майор української армії Олександр Гаїн.

Він зазначив, що якщо у попередні роки сценарій навчань був більше орієнтований на миротворчі дії, надання медичної допомоги, то тепер військовослужбовці більше будуть вчитися відбивати атаки, відпрацьовуватимуть тактику воєнних дій.

«Це вже не спецоперація на якихось умовних островах. Зараз островів уже не треба – у нас є Україна», – наголосив військовослужбовець.

Навчання триватимуть два тижні на різних ділянках Яворівського полігону. Під час практичних занять буде задіяно майже 900 одиниць зброї та близько 130 військових автомобілів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук