У чеченському суді допитали свідків захисту українців Карпюка і Клиха

СвітЮлія Поліковська, 24 березня 2016790

У Верховному суді Чеченської Республіки у четвер, 24 березня, відбувся допит свідків у справі політв’язнів громадян України Станіслава Клиха і Миколи Карпюка. Про це повідомила українська правозахисниця Марія Томак на своїй сторінці в Facebook.

«Допит свідків у справі Карпюка і Клиха в Верховному Суді Чеченської Республіки все ж, незважаючи на перешкоди (про це окремо) – відбувся. Показання дали мама і двоюрідний брат Станіслава Клиха, а також рідні брати Миколи Карпюка. Ну і я теж – але без присутності присяжних», – написала вона.

Правозахисниця зазначила, що зібрані нею в Україну два десятка свідчень про те, де насправді був  Карпюк наприкінці 1994 – початку 1995 року, суд переглядати відмовився. «Але без присяжних це і не мало б сенсу, тому що суддя налаштований абсолютно однозначно», – зазначила Томак.

За її словами, прокурори іноді просто озвучують брехню, зокрема, про те, що Клих нібито не заявляв про тортури на етапі досудового слідства.

«Хоча це неправда, відповідну заяву від Клиха було як тільки в справу вступила адвокат Дубровіна влітку 2015 року», – зазначила Томак.

Нагадаємо, слідчий комітет РФ звинувачує українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха у вбивстві російських військовослужбовців під час російсько-чеченської війни у 1994-1995 роках. Їх заарештували у 2014 році й, за свідченнями затриманих, до них з того часу застосовували тортури. Під час тортур українці навіть дали свідчення, що у чеченській війні брав участь і нинішній прем’єр України Арсеній Яценюк.

12 жовтня 2015 в роки Верховному суді Чеченської Республіки розпочався розгляд кримінальної справи по суті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук