У Києві припинили діяльність конвертаційного центру з обігом у понад ₴150 млн
В Оболонському районі Києва місцева прокуратура спільно із співробітниками податкової міліції припинили діяльність конвертаційного центру, який впродовж 2015-2017 років надавав незаконні послуги підприємствам реального сектору економіки. Про це інформували у прес-службі прокуратури міста Києва.
Як зазначається, за результатами розслідування кримінального провадження була встановлена група осіб, які через підконтрольні їм фіктивні і транзитно-конвертаційні компанії (загалом їх встановлено 15, - ред.) надавали послуги з конвертації грошових коштів з безготівкової форми в готівкову, документального прикриття безтоварних операцій і незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.
Усі проконвертовані грошові кошти, а також підроблені первинні документи доставлялися кур'єрами службовим особам цих підприємств. Обмін валют самими учасниками конвертаційного центру здійснювався в незаконно діючих пунктах обміну валют.
У прокуратурі повідомили, що за надання вказаних послуг зловмисники отримували від підприємців «винагороду» у розмірі 10-12% від загальної суми проконвертованих коштів. Загальний обіг конвертаційного центру за період двох років склав понад 156 млн. грн.
У прокуратурі пояснили, що ними було проведено 12 обшуків та встановлено головне офісне приміщення, де здійснювалися валютно-обмінні операції, квартиру організатора злочинної схеми, де зберігалися грошові кошти, а також автомобілі, на яких вони перевозилися.
Під час обшуків вилучили майже 20,5 млн грн коштів в національній та іноземній валюті. Наразі із засновниками та посадовими особами зазначених підприємств проводяться слідчі дії. Вирішується питання про накладання арешту на вилучено майно та грошові кошти.
Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що співробітники СБУ у рамках заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури у фінансово-банківській сфері припинили масштабну фінансову оборудку з фіктивним страхуванням бізнес-активів олігарха, наближеного до Віктора Януковича. Вони викрили механізм виведення в «тінь» коштів великої групи компаній через фіктивне страхування ризиків. Правоохоронці встановили, що топ-менеджмент комерційної структури для мінімізації податків грошей укладав фіктивні страхові угоди з підконтрольними компаніями. За попередніми оцінками, через оборудку зловмисникам вдалося «відмити» майже 4,5 млрд грн.