У Кошулинського можуть виникнути проблеми із реєстрацією на виборах

СуспільствоНазарій Тузяк, 17 вересня 201525921

Руслана Кошулинського можуть не зареєструвати кандидатом у мери Львова. Оскільки зараз екс-віце-спікер парламенту є військовослужбовцем, у Львівській міській виборчій комісії можуть виникнути проблеми із його реєстрацією.

«Якщо він подасть документи і там буде вказано, що він досі є військовослужбовцем, то, швидше за все, ми його не зареєструємо. Якщо він до того часу буде демобілізованим, тоді зареєструємо. Але потрібно дочекатися часу, коли він принесе документи, і вже після того вирішуватимемо», - пояснив ZAXID.NET голова Львівської міської виборчої комісії Ігор Сліпецький.

Сам Руслан Кошулинський підтвердив ZAXID.NET, що досі воює у складі Збройних сил України, а його демобілізація має відбутися лише у лютому 2016 р. «Я ще не демобілізований. Досі проходжу службу у ЗСУ, а демобілізація буде на початку наступного року. Однак, відповідно до чинного законодавства, якщо я переможу на виборах, то матиму право на дострокову демобілізацію. Не можу сказати, що розраховую саме на це, але діятиму відповідно до норм закону. Тим більше, що я сам прийшов у військомат і взяв повістку», - розповів Кошулинський.

Підтверджує те, що у випадку перемоги на виборах Кошулинського мають демобілізувати, і екс-голова Комітету виборців України Олександр Черненко. «Військовослужбовці мають повне право балотуватися. Водночас народні депутати і депутати місцевих рад, міські й сільські голови звільняються від мобілізації. Як це відбувається технологічно, зараз важко сказати, оскільки з таким ми ще не зустрічалися», - пояснює Черненко.

Водночас заступник голови ЦВК Андрій Магера впевнений, що у військовослужбовців, які балотуватимуться у депутати місцевих рад або на посади голів міст і сіл, не мали б виникнути проблеми із реєстрацією.

«Військовослужбовці строкової служби не мають права голосу на місцевих виборах. Але обмежень щодо їх балотування у законі немає. Це така сама ситуація, як із внутрішньо переміщеними особами. Зрештою, рішення щодо реєстрації конкретного кандидата приймає не одна особа, а ціла комісія. І вона звертатиме увагу ще й на дотримання процедурних моментів щодо висування - чи належні документи, застава і т.д.» - впевнений Андрій Магера.

Нагадаємо, Руслан Кошулинський був мобілізований під час четвертої хвилі у лютому 2014 р. Минулого тижня під час з'їзду партії ВО «Свобода» вирішили висунути Руслана Кошулинського на посаду міського голови Львова. Також він очолить список партії до Львівської обласної ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук