У Львівській міськраді назвали вражаючу кількість переповнених сміттєвих майданчиків
У Львові знову аврал зі сміттям. Станом на середу не вивезеними лишається близько 300 майданчиків зі сміттям. Відходи просто нікуди везти, нарікають посадовці. В'їзд сміттєвозам блокують на сміттєзвалищах поза межами обласного центру. Натомість синоптики прогнозують потепління і у місті може виникнути ризик поширення кишкових інфекцій.
На вулиці Боткіна гримлять сміттєві баки. Нагромаджені гори відходів врешті вивозитимуть. Вже традиційно сміттярі ані пари з уст про те, в якому саме напрямку транспортують сміття. Натомість в іншому спальному районі міста ― на вул. Мазепи відходи не вивозились приблизно тиждень.
А все тому, що смітники належать різним перевізникам. І дають собі раду вони залежно від того, чи актуальний договір зі сміттєзвалищами області, чи короткотермінова угода скінчилась. Та людям до того немає діла, коли антисанітарія у них під вікнами.
«Це просто жахливо. Діти повинні в смітті бавитись. Це нереально», ― нарікає львів'янка Юлія.
У Ратуші визнають: на сьогодні полігони на Львівщині, які таки приймають львівське сміття, можна перерахувати на пальцях. Тим часом у місті переповненими залишаються чверть від загальної кількості сміттєвих урн.
«Така тенденція зберігається останні три тижні. Від 290 до 330 майданчиків. Зменшення поки що немає. Десь трохи вивезли, десь знову стали. Постійних договорів у перевізників немає. Є невеликі договори на маленьку кількість тонн або пару днів. В такому режимі ми працюємо», ― розповів у коментарі Головним новинам Львова директор департаменту житлового господарства ЛМР Сергій Бабак.
Не запустили у місті і так звані локальні пресувальні лінії. Їх заблокували активісти. А от ділянку, яку передав місту особисто прем'єр-міністр, забракували фахівці. Спеціально створена експертна група на чолі із академіком Юхновским резюмувала, що на території «Яворівської сірки» будувати ні полігону, ні заводу не можна.
«Перше: карстова небезпечність. Друге: сусідство дуже небезпечне, ризиковане сусідство з водоймищами і з річкою. І врешті-решт саме Розточчя. Ми ще раз хочемо ґвалтувати Розточчя?!», ― каже заступник керівника експертної групи Юрій Зима.
Міськрада напередодні повторно просила помочі від держави через критичну ситуацію із вивезенням сміття. Та реакції нема.
«Таке враження, що нас немає і нас не чують. Ні обласна адміністрація, ні Кабмін. Я до них написав сотні звернень. Але маємо те, що маємо», ― визнає міський голова Львова Андрій Садовий.
Натомість в ЛОДА запевняють, що полігони області готові приймати міські відходи. Ніхто львівських сміттєвозів не блокує. Головне, мовляв, аби місцеві громади не були проти.
«В нас є 20 полігонів офіційних. Сьогодні попередньо є опрацьовано Львівською міськрадою питання по Червонограду, є відповідно встановлена ціна за прийняття такого сміття. По інших полігонах таких документів не підписано», ― пояснила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак.
Щодоби Львів продукує до 600 тонн сміття. За кілька тижнів на смітниках міста нагромадилось півтори тисячі тонн.