У львівському аеропорту відключили маяки, які дозволяють літакам сідати за низької видимості
Аеропорт "Львів" імені Данила Галицького більше не може приймати повітряні судна під час погіршення погодних умов.
Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facеbook написав народний депутат України від фракції "Народний фронт" Ігор Васюник.
"Вчора всі писали, що літаки Lufthansa відмовились летіти до Львова. Так от, тепер це може стати звичним явищем для львівського аеропорту і не тільки з цією авіакомпанією. Насправді, 28 грудня, сідати в аеропорту "Львів" відмовились не лише повітряні судна німецької авіакомпанії, 27 грудня був також скасований рейс із Києва. Причиною стало погіршення погодних умов і погана видимість", - зауважує народний обранець.
Васюник стверджує, що в аеропорту, який офіційно відкрили ще у 2012 році за участю тодішнього президента Віктора Януковича, досі не ввели в екплуатацію злітно-посадкову смугу.
"Але це не головне, оскільки і не за такої поганої видимості раніше сідали літаки. Справа у тому, що в державному аеропорту "Львів" (у який до Євро-2012 вгаратали 5 млрд бюджетних коштів) досі не введено в експлуатацію злітно-посадкову смугу. А через те, що ЗПС не здана в експлуатацію, на ній відключили посадкові системами РМС типу СП-200. Простою мовою - на аеродромі відключили маяки, які дозволяли літакам сідати при вертикальній видимості до 60 метрів, горизонтальній - до 600 м. Після її відключення і погіршення погодних умов літаки зможуть сідати лише при вертикальній видимості не менше 150-180 м, горизонтальній – не менше 1500 м", - наголошує нардеп.
Депутат пояснює наслідки цього: "Не введена в експлуатацію ЗПС → відключення посадкової системи → при погіршені погодних умов – відміна рейсів".
За його словами, літаки або будуть змушені сідати на запасні аеродроми, або просто відмовлятимуться летіти в аеропорт "Львів".
"Про теперішню ситуацію працівники аеропорту знають і про бездіяльність керівництва аеропорту в цьому питанні також, про що звертались зі зверненням до мене і публічно заявили на брифінгу у Верховній Раді 25 грудня", - закцентував він.
Під час підготовки до Євро-2012 планували, що завдяки цій ЗПС аеропорт прийматиме у 2,5 рази більше літаків, в тому числі літаки класу "Д" (Аеробус-330, Боїнг-767).
"Але політика теперішнього керівництва аеропорту трохи інша: набивати власні кишені на безтендерних закупівлях послуг (вартість деяких в два рази дорожча) і доводити до банкрутства державне підприємство в інтересах приватних структур. Тому і не дивно, що керівництво аеропорту не переймається: будуть завтра авіакомпанії літати в львівський аеропорт, чи на аеродромі ганятимуть повітря тільки ворони", - резюмував нардеп.