У «Львівводоканалі» розповіли про причини прориву магістрального водогону
Старі 50-річні труби — у корозії, що спричиняє 250 поломок щороку
Напередодні у Винниках тріснув магістральний водопровід. Вода підтопила тамтешню школу-інтернат. Провід підлатали, але наразі встановлюють на цю ділянку нові труби, бо старі радянські навантаження вже не витримують.
Прорив, який затопив спортмайданчик у Винниківській школі-інтернаті, трапився о шостій ранку в неділю. Вже в обід його ліквідували. А в понеділок працівники водоканалу замінюють аварійну ділянку проводу — до кінця тижня встановлять 350 метрів нових труб.
Тим часом у школі-інтернаті досі оговтуються від потопу. Воду, кажуть у закладі, пожежники викачували з приміщень 5 годин.
«Перетікало все сюди, тут повно було води. Наші хлопці-пожежники в ґумаках не могли спочатку зайти — в ґумаки перетікало», — каже заступниця директора школи Стефанія Хміль.
Під час аварії підтопило гімнастичний та хореографічний зали, душові і майстерню. Рятувати приміщення школі доводиться вже не вперше.
«Напівпідвальне приміщення. Вода через вікна лилася. Це було направду ціле море. Вже за цей рік це втретє. Але в попередні рази було в менших масштабах, і ми складали акт з Винниківською міською радою», — каже директорка школи-інтернату Лілія Свистович.
Вода під час аварії лилася з прорізу діаметром 800 мм. Хоч труби й поставлять нові, але суттєво ситуації це не змінить. Щороку на цьому водопроводі фіксують близько 2,5 сотень поломок — 50-річні труби геть поржавіли. Тож найкращий варіант — замінити 20 кілометрів плугівського напрямку. А це задоволення не з дешевих.
«Така масштабна реконструкція потребує величезних капіталовкладень, наші розрахунки показують, що щоби закрити повністю ділянку цих двох водогонів — Кривчиці- Винники і Винники-Довга, буде складати близько 360 млн грн», — каже директор ЛКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович.
Тож фінансової підтримки водоканал шукатиме спершу у міськраді Львова. У департаменті житлового господарства кажуть, що, можливо, до кінця року місто виділить кошти на ремонти й інших аварійних ділянок.
«Ми знаємо свої найкритичніші ділянки, ми знаємо послідовність робіт і ми знаємо обсяги. Тільки зараз питання стоїть у фінансуванні», — додає в.о. директора міського департаменту житлового господарства Олександр Одинець.
У пріоритеті ремонтів — вулиці Стрілецька, Тракт Глинянський, Бігова та Франка.