У Львові можна оформити закордонні паспорти без черг, але платити за це доведеться більше

У Львові можна оформити закордонні паспорти без черг, але платити за це доведеться більше
Рецепція "Паспортного сервісу" у Львові

4 липня у Львові на вул. Б.Хмельницького, 212  відбулась офіційна презентація «Паспортного сервісу»  - центру з обслуговування громадян, що надає послуги з оформлення документів на отримання закордонного паспорта. У центрі немає звичних для львів’ян черг, однак заплатити за такий сервіс доведеться значно більше.

«Паспортний сервіс» створений зусиллями комерційної структури у складі Державної міграційної служби державного підприємства «Документ» і функціонує вже 2 місяці.  

Зі слів старшого інспектора центру Зоряни Уніят, з 8 травня, відколи центр розпочав роботу, працівники підприємства надали послуги 1520 клієнтам, видали понад 680 документів.

І це тільки початок, вважає директор Львівського обласного відділення ДП «Документ» Петро Комар, бо вже у найближчому майбутньому центр розраховує на значно більший потік громадян.

«Потік мешканців сьогодні становить 40-50 людей в день, і це не межа, бо як показує практика роботи наших центрів, наприклад, у Києві, щодня доводиться обслуговувати 300 клієнтів», ­ – заявив Петро Комар.

До переліку послуг центру входять оформлення закордонних паспортів для громадян України, проїзних документів для дітей, внесення даних про дитину у закордонний паспорт батьків, оформлення пакету документів при втраті закордонного паспорта, оформлення дозволів для виїзду громадян України на постійне місце проживання за кордон, довідок про реєстрацію місця проживання та пакету документів для оформлення віз.

У центрі також надають консультаційні послуги щодо оформлення міграційних карток для мешканців Львівщини, які проживають у тридцятикілометровій прикордонній зоні з Республікою Польща. Мова йде про Жовківський, Мостиський, Старосамбірський та Яворівський райони Львівської області.

«Ми надаємо консультації, а також займаємось оформленням документів, за  якими громадяни отримують міграційні картки на перетин кордону у польському консульстві у Львові», –  розповіла інспектор сервісного центру Світлана Матросова.

У «Паспортному сервісі» також працює кабінет із обслуговування громадян України, які переселились із Криму чи східних областей України. Тут  їм надають як консультаційні послуги, так і допомагають із оформленням закордонних паспортів. Наразі у центрі займаються оформленням закордонних паспортів для двох мешканців Севастополя.

Загалом, у центрі працює привітний персонал, віконечок для прийому документів є 20, в кожному з них працюють консультанти, відповідно черг, до яких львів’яни звикли, користуючись послугами районних ВВІР тут немає. Вам запропонують термінал для оплати просто у приміщенні центру, відповідно зникає необхідність додатково користуватись послугами банківських структур.

Фактично, новостворений паспортний сервіс виконує функції державних ВВІР, які надають такі ж послуги, тільки за нижчими цінами.

Так, щоб оформити закордонний паспорт у відділі міграційної служби у своєму районі доведеться заплатити приблизно 430 грн, у «Паспортному сервісі» ДП «Документ» треба віддати за такі послуги 680 грн.

До того ж, «Паспортний сервіс» не має повноважень міграційної служби, а є посередником між громадянами і Державною міграційною службою України, яка безпосередньо видає закордонні паспорти українцям.

У приміщенні центру на Хмельницького, 212 працюють представники міграційної служби, які приймають пакети документів, оформлені працівниками паспортного сервісу і  далі вже самі проводять процедуру організації видачі документів.

Зі слів директора Львівського обласного відділення ДП «Документ»  Петра Комара, в Україні сьогодні функціонують уже 16 «Паспортних сервісів» у різних областях України.

Три з них, які знаходяться на території республіки Крим, зараз не виконують своїх функцій. Ще три у Донецькій області тимчасово призупинили роботу.

Довідка

ДП «Документ» - комерційна структура у складі Державної міграційної служби України. Створене у 2003 році як правонаступник ДП «Ресурси-Документ». Представлене своїми структурними підрозділами у 24-х областях України і у м. Київ. Свій статус визначає як підприємство, яке спільно з ДМС України виконує державні завдання у міграційній сфері. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук