У Львові на стіні будівлі лікарні швидкої допомоги малюють мурал у подяку медикам

Мурал обіцяють відкрити у День медика 21 червня

Головні новини Львова 11.06Марічка Крижанівська, 11 червня, 20:05 0

Подяка медикам від львівських художників. На стіні лікарні швидкої допомоги у Львові почали малювати мурал-подяку лікарям. За ескізом, буде зображено лікарку чи медсестру у масці, яка бореться за життя під час пандемії. Мурал обіцяють відкрити у День медика 21 червня.

Проект «Генії мікрорайонів» – серія муралів, які з’являться на будинках Львова. Зараз семеро художників із творчої групи «Sacred Universe» почали малювати одне із таких монументальних зображень на будівлі лікарні швидкої допомоги. Це їхня подяка медикам за боротьбу у часи пандемії і не тільки.

«Були різні варіанти ескізу, але зійшлися на такому: буде зображена медсестра-воїн в масці, в амуніції, яка показує своє серце відкрите. І також, щоб показати, що все буде добре, то варто зобразити дітей. Тому ми додали дівчинку, яка запускає повітряного змія. Це такий своєрідний символ родинного щастя», – розповів іконописець, керівник групи «Sacred Universe» Святослав Владика.

Твір обіцяють закінчити за 10 днів. Зараз саме переводять ескіз на стіну.

«Труднощі в нас з такими великими об'єктами – з масштабуванням. Треба визначити масштаб і ескіз підлаштувати під нього, відчувати цей масштаб, знати на якому ярусі, на якому рівні знаходиться той чи інший елемент самого ескізу», – додав художник Валентин Гричишов.

Автори – випускники Львівської академії мистецтв: іконописці або художники-монументалісти. Звикли працювати із великими площами, бо часто розписують церкви. Але у цій роботі до таланту художника мусять додавати альпіністські навички і екстремальні умови праці.

«Ми працюємо на риштуваннях, тому завжди треба бути уважним. Також із таких особливих умов є погода, тому що ми працюємо ззовні і може бути вітер, дощ», – розповів художник Максим Шиманський.

Ця ж творча група уже створила мурал із портретом Бориса Возницького на вул. Петлюри, на будинку, де він мешкав. Також незабаром почнуть малювати оперного співака Василя Сліпака, першу жінку-офіцера у світі Олену Степанів, митрополита Шептицького та героя Небесної Сотні Юрія Вербицького.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук