У Львові представлено оригінальні малярські роботи Тараса Шевченка
У Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького з 4 березня розгорнено літературно-мистецьку виставку до 194-річчя від дня народження видатного українського поета, маляра, графіка Тараса Шевченка. Цьогорічна виставка представляє найціннішу збірку музейної Шевченкіани - оригінальні твори Великого Кобзаря, - повідомили ZAXID.NET в Національному музеї у Львові.
Серед них - унікальний рисунок „Се мій батько” (1929-1830), виконаний Шевченком у 15-тирічному віці; „Автопортрет” (1848-1849), намальований у техніці сепії, під час перебування поета в експедиції на Аральському морі, а також два офорти - „Притча про робітників на винограднику” (1858) та „Вірсавія” (1860), за останній, як відомо, 1860 року Тарас Шевченко радою Петербурзької Академії мистецтв був удостоєний звання академіка гравюри.
Окрім згаданих творів, на виставці привертають увагу дерев’яна ручка з металевим пером, якою писав Т. Шевченко, та посмертна маска, знята з обличчя поета російським скульптором П. Клодтом.
Цьогорічна виставка у НМЛ ім. Андрея Шептицького має на меті, попри музейну мистецьку Шевченкіану, представити “Кобзар” у виданнях різних років, розглянувши багатство його художнього оформлення.
Книжковий розділ експозиції сформовано виданнями із двох книгозбірень: Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького та Львівської наукової бібліотеки ім. В.Стефаника НАН України. До нього увійшли 48 збірників: "Кобзарі" від першого - 1840 року - та другого - 1860 року - санкт-петербурських оригінальних видань до київського видання 1994 року.
На виставці експонуються друки, що у різний час побачили світ у Києві, Львові, Харкові, Черкасах, Одесі, Чигирині, Чернівцях, Коломиї, Празі і Відні. Вони надають змогу простежити у кожному окремому випадку прагнення видавців надати особливої мистецької ошатності своєму творінню.
Відомі ілюстратори Шевченкового “Кобзаря” художники-графіки М.Дерегус, Л.Жемчужников, І. Їжакевич, Мартинович, М. Пимоненко, М.Самокиш, О. Сластьон (ілюстратор видання поеми "Гайдамаки"), К.Трутовський, які творили мистецьку графічну Шевченкіану, представлені низкою видань.
Нинішня колекція шевченкіани у музеї найзначиміша на західноукраїнських землях, і з багатьма із її експонатів пов’язані вагомі події та факти до історії вшанування пам’яті Тараса Шевченка в Галичині.