У Львові створили навчальний фільм для бійців про надання меддопомоги на фронті
З ініціативи міського управління охорони здоров’я разом з медиками громадської організації «Тактікал Медікал Хелперс» знімальна група «Телеканалу новин 24» створила навчальний фільм «Основи першої медичної допомоги на полі бою».
Майже рік тому львівські медики-волонтери об’єдналися у громадську організацію «T-Helpers». Відтоді й тренують бійців надавати першу медичну допомогу на полі бою.
«Зараз за нашими плечими близько 16 тисяч навчених бійців різноманітних угруповань. Це і добровольчі батальйони, ми співпрацювали з «Айдаром», з «Правим Сектором». Також це Збройні Сили України, Національна гвардія», – розповіла голова ГО «T-Helpers», доцент кафедри сімейної медицини Наталя Іжицька.
Територію бойових дій медики ділять на три зони. Червону – саме пекло бою, жовту – ділянку найближчу до обстрілу, та зелену – найбезпечнішу. У кожній зоні – свої завдання. Щоби бійці не втрачали з часом набутих знань, вирішили зняти для них навчальний фільм «Основи першої медичної допомоги на полі бою».
Разом з медиками втілила задумане команда телерадіокомпанії «Люкс». Вийшли три серії практичних відеоінструкцій. Кожен крок викладено в доступній формі.
«Ми старалися в тому фільмі зачепити максимально ті елементи, які зараз найчастіше зустрічаються, тобто і вогнепальні поранення, і контузію, і осколочні поранення, тобто як підійти правильно до пораненого, з чого почати огляд», – зазначив лікар-травматолог, інструктор Денис Єфімов.
У фільмі коротко викладено правила зупинки кровотечі, правила накладання джгута, огляд пораненого, зупинка кровотечі різними методами, користування кровоспинними препаратами, допомога при пораненні в грудну клітку, відновлення прохідності дихальних шляхів.
«Ми спочатку думали, як це все вмістити в 15 хв, потім вирішили зробити три частини. Це було цікаво навіть для нас, тому що коли ти там серед тої атмосфери, то можливо, що і ти там будеш, і треба це знати», – поділився режисер, співавтор фільму Михайло Босяк.
Тепер фільм запишуть на диски та розішлють у військові частини. Медики певні: основи першої медичної допомоги повинні знати всі, тому максимально поширюватимуть фільм.
«Відсьогодні ми почнемо розповсюджувати через мережу Facebook, черех інтернет, через youtube. Ведемо перемовини з кінотеатрами з нашими львівськими, щоб перед показами фільмів йшли ці ролики», – розповів начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.
Першими глядачами фільму стануть курсанти Академії сухопутніх військ.