У Львові створять будинок для дорослих людей з інвалідністю
Це буде перший заклад такого типу, який фінансуватимуть з міського бюджету
У Львові створять міський будинок підтриманого проживання для дорослих осіб з інвалідністю. У ньому зможуть жити дорослі, які потребують додаткового догляду, які втратили батьків чи опікунів або хочуть проживати окремо від них. Проект втілюватиме реабілітаційний центр «Джерело» і управління соцзахисту. Такі будинки стануть альтернативою психоневрологічним диспансерам і геріатричним центрам. Це буде перший будинок такого типу, який фінансуватимуть з міського бюджету, а не за кошти благодійників.
У Львові для майбутнього будинку підтриманого проживання для дорослих осіб з інвалідністю виділили 600 м2 приміщення колишньої поліклініки на вул. Пасічній, 39. У цокольному та двох верхніх поверхах облаштують 12 одномісних та 4 двомісні кімнати, кухню, їдальню, санвузли, ліфт.
«Окрім того, заплановано додатково збудувати інклюзивний громадський простір для спільних активностей людей з інвалідністю та мешканців Львова, проведення денних майстерок з арт-терапії, спільних кінопереглядів та воркшопів», — додали у прес-службі ЛМР.
Керівник управління соцзахисту Ігор Кобрин розповів ZAXID.NET, що приміщення потребує не тільки капітального ремонту, але й реконструкції для доступності. Також планується добудувати додаткове приміщення на 130 м2. У планах відкрити будинок у 2022 році, але все залежить від фінансування.
візуалізація майбутнього будинку підтриманого проживання (НРЦ «Джерело»)
У будинку підтриманого проживання зможуть перебувати 20 дорослих львів'ян з інвалідністю та асистенти, які їм допомагатимуть.
«Зараз якщо людина з інвалідністю втрачає батьків-опікунів, вона потрапляє або в психоневрологічний інтернат (хоча не потребує лікування), або в геріатричний пансіонат (навіть у молодому віці). Будинок підтриманого проживання структурно і функціонально нагадує дім. Його мешканці отримають можливість жити в комфортних умовах, отримати контроль над власним життям, а значить — краще інтегруватися у місцеву громаду», — пояснили у НРЦ «Джерело».
Для облаштування будинку підтриманого проживання, за попередніми підрахунками, потрібно 20 млн грн. У 2020 році виконано робіт на 100 тис. грн. У проекті бюджету розвитку на 2021 рік передбачено 1,5 млн грн. Також проект Центру «Джерело» переміг у Громадському бюджеті Львова, тож у 2021 році на його реалізацію виділять 3 млн грн. Додатково кошти збиратимуть за допомогою фандрейзингу.
Додамо, що реабілітаційний центр «Джерело» відкрив у Львові чотири осередки для молоді з особливими потребами, у найближчих планах ще два.