У Львові відновили судовий розгляд скандальної справи про плагіат львівських істориків

СуспільствоГанна Власюк, 3 квітня 201512040

Сьогодні, 3 квітня, у Галицькому районному суді Львова відбулось судове засідання, на якому розглядали висновки судової експертизи щодо плагіату у багатотомному дослідженні «Іван Франко». Позов проти авторів дослідження, лауреатів Шевченківської премії Романа Горака та Миколи-Ярослава Гнатіва львівський історик Ігор Чорновол подав ще чотири роки тому.

На нинішньому судовому засіданні розглядався експертний висновок Центру експертних досліджень при Національній академії правових наук України, у якому визнається, що у роботі Горака та Гнатіва є плагіат, інформує кореспондент ZAXID.NET. 

Згідно з висновком експертизи, у тексті розділу «Угода» шостого тому «В поті чола» десятитомної книги, повністю використано 26 з 32 фрагментів тексту монографії «Польсько-українська угода 1890-1894рр» авторства Ігора Чорновола, 6 фрагментів використано частково.

Також під час засідання виступив свідок - декан історичного факультету Дрогобицького університету Леонід Тимошенко, який теж підтвердив наявність плагіату у роботі.

Під час судового засідання адвокат відповідачів подала клопотання, аби заслухати автора експертного висновку Сергія Петренка, однак суд це клопотання відхилив.

Наступне судове засідання призначене на 24 квітня, та розпочнеться об 11.30.

Ігор Чорновол розповів ZAXID.NET, що цю судову експертизу щодо плагіату наприкінці 2011 року в інституту замовив тодішній суддя Олег Ванівський, через що провадження у справі було призупинене. Однак, протягом майже чотирьох років, суддя так і не надав матеріали для експертизи, а згодом він отримав підвищення та перейшов працювати до Апеляційного суду Львівської області.

Згодом, за словами Чорновола, виявилось, що справу буцімто загубили, однак в день відновлення судових слухань влітку 2014 вона знайшлась. Сам же експертний висновок надійшов до суду у січні 2015 року. Наразі справою займається суддя Віталій Стрельбицький.

Зазначимо, що 23 березня 2011 адвокати історика Ігоря Чорновола подали в Галицький районний суд Львова позовну заяву до лауреатів Шевченківської премії Романа Горака та Миколи-Ярослава Гнатіва про захист авторського права.

Як стверджує Чорновол цілі сторінки з тому шостого «В поті чола» (2006) книги«Іван Франко» дослівно списані з його монографії «Польсько-українська угода 1890-1894 рр.» (2000).

Саме за цю книгу Горак та Гнатів отримали Шевченківську премію у 2011 році. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук