У Львові запустили портал пошуку роботи для студентів
До теми
У Львові у середу, 24 травня, відбувся форум стартапів «Інноваційна весна». У конкурсі переміг проект Олесі Гавришко та Маріанни Кохан, які з однодумцями створили портал з пошуку роботи для студентів STUDLAVA. Конкурсантка отримала винагороду у 10 тис. грн на розвиток проекту від Львівського ІТ-кластеру.
Під час презентації Олеся Гавришко розповіла, що тема пошуку роботи стає актуальною щороку для 120 тис. випускників львівських ВНЗ. Портал «STUDLAVA» підбирає вакансії у різних галузях від роботодавців, які готові взяти на роботу молодих людей без попереднього досвіду.
Особливістю ресурсу є те, що його наповнюють різноманітними інформаційними матеріалами, які мають допомоги студентам зорієнтуватися на ринку праці, якісно скласти резюме, підготуватися до співбесід, знайти можливості для стажування тощо. На сайті також розміщуватимуть відеокоментарі HR-менеджерів, які самі розповідатимуть, яких спеціалістів шукають роботодавців і як відповідати їхнім вимогам.
Наразі на сайті розміщено 96 вакансій. Однак, як зазначила Олеся Гавришко, їх кількість швидко зростатиме, чому має посприяти промоція.
«Сайт запустили нещодавно, він ще працює у тестовому режимі. Винагороду з конкурсу плануємо витратити на його рекламу і промоцію, а також залучимо на літо студентів-стажерів. Коли ж займемо позицію на львівському ринку, будемо поширювати роботу сайту на всю Україну», – зазначила вона ZAXID.NET.
Друге місце у конкурсі стартапів посів проект «Геліопульс» Юлії та Андрія Чорних, які презентували вакуумну систему акумуляції сонячної енергії для виробництва електрики у приватних помешканнях. Цей проект отримав сертифікат на участь у форумі «Тесh Еxpо», на який у вересні до Львова з’їдуться інноватори та потенційні інвестори з України та країн Центрально-Східної Європи.
Андрій Чорний розповів, що інновація полягає в тому, що технологію, яку використовують для промислових потреб, пристосували для потреб власників будинків. «Ми виготовили і протестували кілька дослідних зразків. Дзеркало направляє промені у трубку, і це дозволяє акумулювати максимум сонячної енергії. Узимку установки працюють добре, а їх конкурентною перевагою виявилося те, що є можливість уникати надмірного нагрівання приміщення, як це відбувається з іншими сонячними установками. У нашого приладу є можливість розвернути дзеркало, коли продовжувати обігрів не потрібно. Вартість розробки – конкурентна, зараз уже відбувається виготовлення промислового зразка», – повідомив він.
На «Інноваційній весні» також презентували мобільний додатком «Сlean Lviv», що дозволяє відстежувати завантаженість смітників у місті, проект «МістоБот», що покликаний покращити комунікацію між мешканцями та владою міста за допомогою автоматизованого бота на сайті міської ради, мобільну аплікацію для організаторів і учасників конференцій, пристрій, який в режимі реального часу передає покази лічильників надавачам комунальних послуг та інші проекти.