У мережі у відкритому доступі з'явилися секретні книги КДБ про роботу розвідки

СвітВолодимир Пиріг, 18 листопада 20187876

У мережі опублікували низку радянських навчальних посібників, призначених для працівників КДБ, повідомило російське видання «Медуза».

Як зазначає видання, у 2017-2018 роках один із засновників сайту The Interpreter Майкл Уейс опублікував у The Daily Beast кілька радянських документів, які мають гриф «таємно». Це були брошури, присвячені роботі в КДБ і призначалися для навчання його працівників.

А вже у листопаді 2018-го The Interpreter зібрав їх в одному місці, додавши ще кілька посібників, які не з’являлися у The Daily Beast.

У відкритий доступ потрапила брошура «Викриття підстав противника в процесі розробки осіб, які представляють розвідувальний інтерес» – секретний документ, випущений в 1971 році для службового користування про небезпеку «підстав». У Росії він досі засекречений, оскільки вважається цінним навчальним матеріалом для служби зовнішньої розвідки.

Також на сайті опублікували брошуру «Політична розвідка з території СРСР», Видану в 1989 році тиражем 370 примірників. У посібнику докладно розказано про методи вербування іноземних громадян, які постійно жили або регулярно приїжджали в Радянський Союз.

Також у відкритий доступ потрапила брошура «Використання можливостей Радянського комітету з культурних зв'язків зі співвітчизниками за кордоном в розвідувальній роботі», видана в 1968 році. Тираж – 66 примірників.

Автори назвали важливим завданням свого документа: «розкладання антирадянських емігрантських центрів і паралізація їхньої підривної роботи за умови одночасного зміцнення і розширення прогресивного патріотичного руху».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук